Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Plus Punkts» un «Narvesen» 103 000 latu sods par aizliegtu vienošanos

Pagājušā gada decembra vidū Konkurences padome (KP) konstatēja aizliegtu vienošanos starp SIA «Plus Punkts» un SIA «Narvesen Baltija»/AS «Preses apvienība». Tā rezultātā uzņēmumiem piemērots naudas sods kopumā 103 100 latu apmērā.

Saskaņotu darbību rezultātā uzņēmumi vienā laikā sākuši piemērot vienādu komisijas maksu par mobilo sakaru operatoru priekšapmaksas karšu tirgošanu, portālam «Apollo» pavēstīja KP pārstāve Inita Kabanova.

Par saskaņotām darbībām liecināja gandrīz vienlaicīgā vienāda apjoma komisijas maksas piemērošana par priekšapmaksas sarunu kartēm, kā arī citi pierādījumi — kartelī iesaistīto uzņēmumu pārstāvju regulāra kontaktēšanās un no «Narvesen Baltija»/«Preses apvienība» iekšējās sarakstes iegūtā informācija.

Patstāvīgi plānojot cenu politiku un lemjot par komisijas maksas ieviešanu, uzņēmumiem pēc gala cenas paaugstināšanas pastāvētu risks zaudēt klientus un tādējādi arī motivācija piemērot pēc iespējas zemāku komisijas maksu, lai uzvarētu konkurences cīņā. Savukārt saskaņojot savas darbības – komisijas maksu ieviešot vienā laikā un vienādā apmērā – uzņēmumi potenciālo konkurenci savā starpā nepieļāva.

Attiecībā uz «Tele2» priekšapmaksas karti «Zelta Zivtiņa» karteļa ietvaros noteiktās cenas tika piemērotas laikā no 2009.gada 1.maija līdz 10.jūnijam, attiecībā uz «Latvijas Mobilais Telefons» karti «OKarte» — no 1.maija līdz 2.jūnijam, bet «Bite» kartei «BiFri» tās bija spēkā arī KP lēmuma pieņemšanas brīdī.
 
Par pārkāpuma izdarīšanu «Plus Punkts» tika piemērots naudas sods 24 600 latu apmērā, «Narvesen Baltija» — 40 000 latu, bet «Preses apvienība» — 38 500 latu apmērā.

«Narvesen Baltija» un «Preses Apvienība» ir uzskatāmi par vienu tirgus dalībnieku — «Narvesen Baltija» pieder 99,64% «Preses Apvienība» kapitāldaļu un abiem uzņēmumiem pieder mazumtirdzniecības vietas ar «Narvesen» zīmolu. Tomēr tā kā katram no šiem uzņēmumiem veidojas savs apgrozījums tirgū, arī juridiskā atbildība un naudas sods tika noteikts atsevišķi.