Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zivtiņš: jādomā par labākajiem ceļu uzturēšanas veidiem

Lai gan Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš norāda, ka ziemā uz autoceļiem par drošu braukšanu pirmām kārtām atbildīgi ir paši autovadītāji, viņš ceļu uzturētājus aicina padomāt, vai attiecīgajos ceļu posmos tiek izvēlēts labākais ceļa uzturēšanas veids.

«Jā, nav tur ko slēpt, vietām ceļi ir bēdīgi, arī ceļu policijas ekipāžām brīžiem ir grūtības izbraukt uz negadījumu vietām. Es gan vienmēr esmu uzsvēris, ka Latvija ir ziemeļvalsts un laika apstākļi mums ir tādi, kā tie ir.. Taču, manuprāt, lielākā problēma ir, piemēram, vietās, kur ceļu uzturētājs ir uzkaisījis sāli un viss! Tur veidojas šļura vai neizbraucami sniega kalni. Tad jau labāk izbraukt ar greideri un viss,» pārdomās dalījās Zivtiņš.

Viņš arī sacīja, ka lielās ielas Rīgā ir salīdzinoši labā stāvokli, taču par mazajām to nevarot teikt. «Es tikai varu atkārtot, ka uz mazajām nav jēgas bērt sāli.. No tā veidojas ledus bluķi, mašīnas nēsā, saslīd.. Tad jau labāk, lai līdzens.. Es iesaku šiem ceļu uzturētājiem padomāt, kur ko labāk.. Nevis pildīt kaut kādus normatīvus, kas paredz tik un tik reižu dienā nobraukt un nokaisīt,» teica Prevencijas pārvaldes šefs.

Zivtiņš gan atzina, ka viņš ir gandarīts par autovadītājiem, kurus «ziema nav pārsteigusi nesagatavotus». «Mēs redzam, ka statistika ir apmierinoša, tie, kas nav pārliecināti par savām prasmēm, vienkārši auto tur pie sētas.. Protams, ir negadījumi, taču tas ir normāli,» rezumēja Zivtiņš.