Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neparasts sals iedragā tūrismu un augļkopību ASV dienvidos

Floridas štatu un citus dienvidu štatus piemeklējis sals, reģionu sasniedzot rekordaukstai arktiskā gaisa masai, apdraudot citrusa augļu un zemeņu ražu, graujot ziemas tūrismu un izraisot ugunsnelaimes sakarā ar iedzīvotāju centieniem apkurināt mājokļus, kur tas nekad nav bijis nepieciešams.

Vairākas vietējās televīzijas vēsta par vietējo apelsīnu un ogu audzētāju centieniem ar dažādiem paņēmieniem aizsargāt savus laukus un dārzus no neparastā sala. Temperatūra noslīdējusi no sezonai raksturīgajiem 22 līdz 25 grādiem pēc Celsija skalas līdz vairākiem grādiem zem nulles vakaros un 6 līdz 8 grādiem dienā. Sinoptiķi prognozē, ka aukstums turpināsies vismaz līdz 9. vai 10.janvārim.

Ja Floridas raža smagi cietīs, tas varētu iespaidot pasaules citrusa augļu un augļu sulu tirgu.

Kā novēroja «Nozare.lv», laika apstākļi iespaidojuši Orlando raksturīgo ziemas tūrismu atrakciju parkos «Disney World» un «Universal Studios».

Ģimenes ar bērniem, kas atbraukušas no ASV ziemeļiem vai Eiropas, skraida starp tām izrādēm un atrakcijām, kas atrodas iekštelpās, satuntuļojušies līdzpaņemtajās vai steidzami sapirktās siltās drēbēs. Arī iepirkšanās centros, piemēram, «Florida Mall», cilvēki drūzmējās ap tirdzniecības vietām, kur tirgo reģionam neraksturīgus siltos apģērbus.

Kā vēsta televīzijas ziņas, aukstums arī izraisījis ugunsnelaimes sakarā ar centieniem apsildīt mājokļus, kur tas gadiem ilgi nav bijis nepieciešams.

Kādā Orlando apkaimes savrupmājā ģimene sakrāvusi pamestā kamīnā atkritumus un tos aizdedzinājusi, mēģinot apsildīt telpas. Tā vietā, kā ziņo vietējā televīzija, aizdedzies netīrītais skurstenis. Ugunsdzēsējiem nācies padzīt ģimenes locekļus, kas centušies saviem spēkiem uz jumta nodzēst ugunsgrēku. Līdzīgos apstākļos aizdegušies vairāki citi mājokļi.