Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krāpjas kur vien var

Cilvēki mēģina krāpties, norēķinoties degvielas uzpildes stacijās, spēļu automātos un citur, laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze» norādīja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākais inspektors Aigars Bērziņš.

Piemēram, Jūrmalas domes pārstāve Baiba Gailīte laikrakstam pastāstīja, ka neatbilstošas monētas tiek lietotas, lai iegādātos caurlaidi, iebraucot pilsētā. Gandrīz katrā automātā inkasācijas laikā atrodot viltojumus – jo vairāk naudas automātā, jo lielāka iespēja, ka starp vienlatniekiem būs arī kāda neatbilstoša monēta.

Bērziņš tāpat norādījis, ka pirms kāda laika policija aizturēja personu grupu, kas no Ungārijas veda forintus un izmantoja tos norēķiniem spēļu automātos.

Apzinātu neatbilstošu monētu lietošanu klasificē kā krāpšanu automatizētā datu sistēmā, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, arestu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz 80 minimālajām mēnešalgām.