Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmējs: jaunu automašīnu tirdzniecība šogad varētu samazināties par 30%

Šogad jaunu automašīnu tirdzniecība attiecībā pret 2009. gadu samazināsies par 30%, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» prognozē «Inchcape» uzņēmumu grupas vadītājs Latvijā, Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas padomes loceklis Andris Kulbergs.

Viņš norāda, ka jaunu automašīnu tirdzniecības kritums 2009. gadā Latvijā sasniedzis gandrīz 90%, bet pēcpārdošanas pakalpojumi (serviss, rezerves daļu tirdzniecība) samazinājušies par 50%–60%.

«Var teikt, ka jaunu automašīnu tirdzniecība gandrīz neeksistē. Tirgotāji nodarbojas vienīgi ar pēcpārdošanas pakalpojumiem – servisu, rezerves daļu tirdzniecību,» stāsta Kulbergs.

Viņš prognozē, ka pirmās autotirgus atdzīvošanās pazīmes būs redzamas 2011. gadā, bet mērena izaugsme varētu sākties 2012. gadā, «kad jaunu automašīnu pārdošanas apjomi gadā Latvijā varētu pārsniegt četrus tūkstošus vienību».

«Mēs vairs neredzēsim 36 tūkstošus pārdotu jaunu automašīnu, normāls apjoms Latvijai ir 11–12 tūkstoši vienību gadā. Pie šāda apjoma gan tirgus varētu nonākt sešu līdz astoņu gadu laikā un ar nosacījumu, ka ir stabila ekonomiskā situācija, normāla maksātspēja, pieejams finansējums un prognozējama nodokļu politika,» stāsta Kulbergs, piebilstot, ka tirgus pirktspēja patlaban ir pieci seši tūkstoši automašīnu gadā, taču tirgus ir noslāpēts ar piesardzību un nevēlēšanos riskēt.

Kā ziņots, 2009. gada 11 mēnešos Latvijā kopumā bija pārdotas 3546 jaunas vieglās automašīnas, kas ir par 80,5% mazāk nekā iepriekšējā gada atbilstošajā laika posmā, liecina Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas dati.

2008. gadā Latvijā tika pārdotas 19 192 jaunas automašīnas, kas bija par 40,9% mazāk nekā 2007. gadā.

Visu interviju var lasīt biznesa portālā «Nozare.lv».