Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Autovadītājs: pārbrauktuves barjera bija pacelta

Trešdienas rītā Rīgā notikusi kravas vilciena sadursme ar vieglo automašīnu. Negadījumā viens cilvēks cietis, ziņo radio SWH.

šeit.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja autovadītājs, negadījuma brīdī viņš bijis ceļā no Jūrmalas uz darbu Rīgā. Automašīnā atradušies vēl trīs pasažieri - dēls, vedekla un znots. Piebraucot pie pārbrauktuves Sila ielā, pirms sliežu šķērsošanas vietas uzstādītā barjera bijusi nolaista. Tikmēr cita automašīna, kas tikko piebraukusi nolaistajai pārbrauktuves barjerai sliežu otrā pusē, kādam signalizējusi, pārmijus ieslēdzot tālās gaismas. Iespējams, reaģējot uz šo signalizēšanu, abas nolaistās barjeras pēkšņi paceltas un Jānis braucis pāri sliedēm, taču viņa vadītajā automašīnā no labās puses negaidīti ietriecies kravas vilciens, aizstumjot spēkratu vairākus desmitus metru sāņus.

Kā norādīja negadījumā iesaistītais šoferis, avārijā cietis viņa 22 gadus vecais dēls, kurš atradies aizmugurējā sēdeklī. Jaunais vīrietis nogādāts slimnīcā, kur viņam konstatēta pleca trauma. Automašīnas vadītājs un pārējie divi pasažieri avārijā nav guvuši miesas bojājumus.

Jānis pats strādā dzelzceļa nozarē, un 14 gadus viņš esot bijis vilciena mašīnista palīgs. Automašīnas vadīšanā Jānim ir aptuveni 15 gadu stāžs. Viņš uzskata, ka pārbrauktuves barjerai negadījuma brīdī sen bija jābūt nolaistai.

Savukārt aģentūras LETA sastaptā pārbrauktuves dežurante Inguna, kura gan nav bijusi lieciniece šī rīta sadursmei, jo darbā ieradusies īsi pēc notikušā, domā, ka vairumā gadījumu šādām avārijām par iemeslu ir pašu autovadītāju neuzmanība un pārgalvība. Pēc viņas rīcībā esošās informācijas, brīdī, kad automašīna "Volkswagen Vento" šķērsojusi sliežu ceļu, pārbrauktuves barjera vērusies ciet.

Inguna pārbrauktuvē strādā jau vairāk nekā desmit gadus, bet šī esot pirmā reize, kad viņa saskārusies ar tik nopietnu negadījumu. Labi, ka kravas vilciens sadursmes brīdī bija ceļā uz parku, tādēļ tā ātrums nebija liels, citādi sekas varētu būt krietni smagākas, uzsvēra Inguna.

Dežurante norādīja, ka autovadītāji pirms pārbrauktuves šķērsošanas bieži skatās tikai uz barjeru, bet nepievērš uzmanību sarkanajam gaismas signālam. Citkārt šoferi arī pēdējā brīdī cenšas paspēt šķērsot pārbrauktuvi, neraugoties uz to, ka barjeras jau veras ciet. Tādējādi arī šīs barjeras reizēm tiek sabojātas, sacīja Inguna.

Avārija notikusi agrā rītā uz dzelzceļa pārbrauktuves Sila ielā. Automašīna pagaidām neskaidru iemeslu dēļ izbraukusi priekšā vilcienam. Pēc sadursmes vilciens automašīnu vilcis vismaz 50 metrus.