Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mazie uzņēmumi - priekšnoteikums izkļūšanai no krīzes

Mazie uzņēmumi, tostarp ģimenes uzņēmumi, ir būtisks priekšnoteikums valsts ātrākai izkļūšanai no krīzes, uzskata Nordea bankas mazo uzņēmumu piesaistes nodaļas vadītāja Kristīne Lomanovska.

Viņa norāda, ka apsveicams ir ierosinājums ierosme par pamatkapitāla samazināšanu līdz 200 latiem sabiedrībām ar ierobežotu atbildību un nodokļu izmaiņām tieši mikrouzņēmējiem, kas veicinās jaunu uzņēmumu rašanos.

«Latvijai vitāli nepieciešami inovatīvi un eksportējoši mazie un vidējie uzņēmumi. Dažādi inovatīvu ideju konkursi rāda, ka Latvijā ir gana daudz radošu un netradicionāli domājošu cilvēku. Mēs ticam, ka inovitāte ir ne tikai jauna «Nokia», bet arī unikāls serviss un arī uzņēmumi, kas dara savu darbu izcili un varbūt mazliet atšķirīgāk par pārējiem. Pat to, ka uzņēmējdarbībai ir pamats attīstīties, liecina, vidējais uzņēmēju skaits uz 1000 iedzīvotājiem, kas Latvijā svārstās ap 18, kamēr ES šis rādītājs ir no 40 līdz 60,» klāsta bankas eksperte.

Viņa secina, ka tie uzņēmumi, kas būs pārvarējuši 2009.gadu, būs daudz iemācījušies un pēckrīzes apstākļos būs ievērojami spēcīgāki. Un šis gads nesīs ievērojamu uzņēmējdarbības aktivizēšanos un šogad ir gaidāma jaunu mikro uzņēmumu veidošanās.