Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers jaunas darbavietas saredz mazajos uzņēmumos

Valsts prezidents Valdis Zatlers ir pārliecināts, ka valsts pārvaldē un lielajos uzņēmumos jaunas darbavietas neradīsies. Tās var radīt mazie un vidējie uzņēmumi.

«Viens ir skaidrs, ka valsts pārvaldē darba vietas neradīsies, viņas netiks mākslīgi radītas, kā kādreiz tas ir dažās valstīs darīts. Bet gluži otrādi – samazināt valsts pārvaldes aparātu. Domāju, ka tuvākajā laikā darba vietas neradīs arī lielie uzņēmumi, jo krīzes laikā ir samazināta darbība, apjomi, ko ražo, ir daudz mazāk un daudzi cilvēki strādā daļēju darba nedēļu vai daļēju darba dienu,» pēc tikšanās ar premjerministru Valdi Dombrovski (JL) trešdien žurnālistiem sacījis Zatlers.

Līdz ar to esot grūti meklēt ātrus efektus darba vietu radīšanai. Pēc viņa domām, vislielākais lauks, kur var radīt darba vietas, ir tomēr vidējie un mazie uzņēmumi.

«Un tas, cik enerģiski un cik aktīvi valdība visus atbalstus šiem vidējiem un maziem uzņēmumiem realizēs, to, cik plaši viņus propagandēs, vārda tiešā nozīmē, propagandēs, stāstīs cilvēkiem, samazinās dažādus vēl joprojām atlikušos birokrātiskos šķēršļus cilvēku pašnodarbinātībai, tas arī parādīs, cik daudz darba vietas mēs paši, tieši, es vēlreiz teikšu, mēs paši, spēsim radīt tuvākajā laikā. Un, protams, kādus pasākumus valdība veiks tieši ekonomikas stimulācijai,» teica valsts pirmā persona.

Viņš uzsvēra, ka ekonomikai ir vajadzīgs darba spēks un tad bezdarbs mazināsies.