Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidenta apsveikums pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos

Silti sveicu visus, kas šovakar svin Ziemassvētkus!

Priecīgi un gaiši Kristus piedzimšanas svētki  šodien ienākuši  pareizticīgo un vecticībnieku baznīcās, draudzēs un daudzās Latvijas ģimenēs.

Latvija vienmēr ir bijusi zeme, kurā draudzīgi dzīvo dažādu tautību un konfesiju ļaudis. Mēs varam lepoties ar  to, ka cilvēki mūsu valstī var brīvi  izvēlēties reliģisko piederību, meklējot savas ticības visdziļākos  avotus. 

Latvijā  ir vairāk nekā 350 000 pareizticīgo un vecticībnieku draudžu locekļu. Daudz ir arī to, kas sevī auklē ticību un piederību pareizticīgo un vecticībnieku sabiedrībai un kultūrai.

Sabiedrības daudzveidība, tās radītās pēdas kultūrā, mākslā, cilvēku vērtībās ir katras valsts lielākā bagātība, par ko priecāties un no kā iedvesmoties.

Rietumu kristīgā baznīca Ziemassvētkus svin 25.un 26.decembrī. Pareizticīgo un vecticībnieku baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram un Ziemassvētkus atzīmē šajās janvāra dienās.

Taču Ziemassvētkiem ir kopīga vēsts. Vēsts par Dieva bērnu – Kristu –, kas sūtīts, lai veidotu mūsu pasauli labāku, lai liktu tai atjaunoties un atdzimt  atkal un atkal no jauna. Tiekšanās pēc garīgākas, savstarpējās attiecībās siltākas un dvēseliski tīrākas pasaules saistās ar prieku, cerībām un ticību. Ticību mīlestībai, kas ir cilvēka visskaistākā izpausme un spēka avots.

Šovakar pareizticīgie un vecticībnieki  godina arī Vissvēto Dievmāti  Dzemdētāju – godina māti. Vienlaikus tā ir arī ģimenes godināšana, uzsverot paaudžu savstarpējās saiknes spēku, tās pārmantojamības nepieciešamību, atbildību pret saviem vecākiem, vecvecākiem un atbildību pret saviem bērniem.       

Bez mīlestības, ticības un paļāvības uz sevi un sev mīļiem cilvēkiem  ir grūti paveikt lielus darbus. Ticība un mīlestība vajadzīga ne vien katram cilvēkam, katrai ģimenei, bet arī valstij – mums visiem kopā. Un jo īpaši tad, kad klājas grūtāk.

Lai šajos Ziemassvētkos daudz cerības un mīlestības, paļāvības uz  sevi un citiem! Lai lielāka pārliecība, raugoties nākotnē! 

Daudz  prieka un gaišuma!

Priecīgus jums Kristus piedzimšanas svētkus!