Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmējs: visasāk izjutīs dienesta auto nodokli

Pēc jauno nodokļu ieviešanas ar transportu saistītās kompānijas visasāk izjutīs dienesta auto nodokli, kurš jāmaksā darba devējam par tam piederošā transporta līdzekļa izmantošanu darbinieku privātām vajadzībām, biznesa portālam «Nozare.lv» skaidro «Avis Latvija» valdes priekšsēdētājs Andris Ribāks.

Viņš uzskata, ka gada ceļa nodokļa paaugstinājums salīdzinoši nav tik liels un praktiski kompensējas ar obligātās civiltiesiskās transporta līdzekļu apdrošināšanas izmaksu samazināšanos tirgū.

Taču jaunais nodoklis, kas saistīts ar uzņēmuma automašīnu lietošanu privātām vajadzībām, palielinās izmaksas. Katra uzņēmuma iekšējais lēmums būšot, vai šis nodoklis tiks maksāts. Būs, kas aizliegs lietot darbiniekiem automašīnas ārpus darba laika vai arī iekasēs līdzekļus no darbinieka ienākumiem, skaidro Ribāks.

Viņš pieļauj, ka būs arī tādi, kas meklēs iespēju nemaksāt un apiet kontroles mehānismu, kad tas būs zināms.

Uzņēmējs prognozē, ka daudzviet jaunais nodoklis saasinās arī darba devēja un ņēmēja attiecības, jo šī papildus iespēja lietot darba auto darbiniekiem dažreiz esot līdzvērtīga otrai algai, jo viņam nav nepieciešams uzturēt privāto auto.

«Avis Latvija» piedāvā autonomas, limuzīnu un autobusu nomas pakalpojumus.

Jau ziņots, ka no 1.janvāra stājās spēkā kārtība, kādā tiks piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) par gūto labumu no darba devējam (uzņēmumam) piederoša vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas personīgām vajadzībām.

Privātām vajadzībām izmantoto automobiļu skaitu noteiks darba devējs.

Par vieglo pasažieru automobili šo noteikumu izpratnē uzskatīs vieglo automobili, kas pēc savas konstrukcijas un iekšējā aprīkojuma ir paredzēts pasažieru un to bagāžas pārvadāšanai un kuram papildus vadītāja sēdeklim ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas, un kas reģistrēts kā vieglais, vieglais pasažieru vai vieglais plašlietojuma automobilis.