Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Graube varētu nomainīt Maklakovu armijas komandiera amatā

Reiz pabijis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatā, brigādes ģenerālis Raimonds Graube atkal tiek minēts kā viens no atbilstošākajiem šim amatam, vēstī laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze».

Šomēnes varētu sākt izskatīt iespējamos komandiera amata kandidātus, jo Jurim Maklakovam jūnijā beidzas pilnvaru termiņš.

Graubes karjera, par spīti neatbilstošajai izglītībai, bijusi ātra, spilgta un acīmredzot iespējama tikai tādā valstī kā Latvija, kuras neatkarībai un līdz ar to armijai nav ilgstošu, noturīgu tradīciju.

Latvijas armijā cilvēkam ar profesionāli tehnisko izglītību ir iespējams izveidot maksimāli iespējamo karjeru padsmit gadu laikā, kā to paveicis Graube, Latvijas militārā pārstāvja statusā nokļūstot līdz NATO un Eiropas Savienībai.

Nelabvēļi gan  nekavējas atgādināt viņa sanitārtehniķa pagātni, darbu ražošanas apvienībā VEF, kaut arī, būdams jau nozīmīgos amatos, viņš ieguvis augstāko militāro izglītību dažādos kursos Latvijā, Nīderlandē, ASV un Lielbritānijā augstākā komandējošā sastāva un štāba vadības koledžā.

Pirms vairākiem gadiem Saeimas deputāti pat lūdza toreizējo Valsts prezidenti atstādināt viņu no NBS komandiera amata, jo Speciālo uzdevumu vienībā tā dēvētās ģedovščinas dēļ gāja bojā karavīrs, bet pirms tam dienesta biedru nošāva cits kareivis. Vēstules rakstītāji apšaubīja Graubes spēju pildīt komandiera pienākumus, jo neesot skaidrības par to, kādas ir viņa zināšanas un izglītība, kas, iespējams, ir viena no lielākajām problēmām. Graube toreiz bija gatavs no amata atkāpties, raksta «Neatkarīgā».

Latvijas neatkarības atgūšanas laikā Graube sāka kā daudzi citi – viņš 1991. gadā iestājās zemessardzē, bet 1998. gadā sāka pildīt šā formējuma komandiera pienākumus un kļuva arī par NBS komandieri.

2002. gada nogalē Graubem tika piešķirta brigādes ģenerāļa pakāpe, kas sakrita ar Latvijas aktivitātēm, lai iestātos NATO. Viņš bija gadījies īstajā laikā un vietā.

Presē starp Valsts prezidenta kandidātu vārdiem savulaik bija minēts arī Graube, vēstī laikraksts.