Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn 34 personām noraidīta piekļuve valsts noslēpumam

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pagājušajā gadā pēc personu pārbaudes veikšanas izsniedzis 565 speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpumu, bet 34 personām piekļūšana valsts noslēpumam noraidīta, informē SAB.

No izsniegtajām atļaujām  213 bijušas 1. kategorijas, kas nozīmē, ka izsniegtas atļaujas darbam ar sevišķi slepenu informāciju, 207 atļaujas bijušas 2. kategorijas – darbam ar slepenu informāciju, bet 145 atļaujas izsniegtas darbam ar konfidenciālu informāciju.

Pēc pārbaudes veikšanas, SAB 34 personām atteicis izsniegt speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu. SAB lēmums neizsniegt pielaidi 14 gadījumos pārsūdzēts ģenerālprokuroram. Visos izskatītajos gadījumos ģenerālprokurors atzinis SAB lēmumu par pamatotu un atbilstošu likumu prasībām. Viens pārsūdzības gadījums vēl tiek izskatīts.

Pagājušā gada laikā dažādu iemeslu, piemēram, pielaides termiņa beigu, amata maiņas, atbrīvošanas no amata, uzvārda maiņas, kā arī speciālās atļaujas kategorijas maiņas dēļ tikušas anulētas 715 speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpumu.

Tāpat pērn SAB pēc pārbaudes veikšanas ir izsniedzis industriālās drošības sertifikātu 28 Latvijā reģistrētiem komersantiem, bet 4 komersantiem izsniegt industriālās drošības sertifikātu atteikts.

Kopš 2004.gada, kad SAB izsniedza pirmo industriālās drošības sertifikātu, kopumā izsniegti jau 164 sertifikāti. Industriālās drošības sertifikāts apliecina komersanta tiesības veikt darbu, kas satur valsts noslēpumu, starptautisko organizāciju vai ārvalstu klasificēto informāciju un komersanta spēju nodrošināt šīs informācijas aizsardzību.