Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LP darbiniekiem neuzspiedīšot pārņemt īpašumā dienesta auto

[s:30409]. LP, meklējot ekonomiski izdevīgāko pasta piegādes veidu, kā vienu no risinājumiem saredz darbinieku privātā autotransporta izmantošanu pasta piegādes nodrošināšanai.

Šāda prakse uzņēmumā ir izmantota jau līdz šim – darbinieks pienākumu veikšanai izmanto savu privāto automašīnu, bet Latvijas Pasts kompensē darbiniekam degvielas un automašīnas amortizācijas izdevumus. To portālam «Apollo» pavēstīja LP preses sekretāre Agija Tērauda.

Lai pasta piegādi varētu nodrošināt ar darbinieku privāto autotransportu, pastāv vairākas iespējas – ir darbinieki, kuriem jau šobrīd ir sava automašīna un ir darbinieki, kuriem tādas nav. Viens no variantiem ir tāds, ka Latvijas Pasts darbiniekam nodod tiesības savā īpašumā iegādāties automašīnu, ko uzņēmums iznomā no līzinga kompānijas. «Latvijas Pasta» un līzinga kompānijas noslēgtais līgums paredz iespēju pēc līzinga termiņa beigām pagarināt nomas termiņu, automašīnas nodot atpakaļ līzinga devējam, iegādāties automašīnas uzņēmuma īpašumā vai norādīt saistību pārņēmēju, norāda Tērauda.

Uzņēmums uzsver, ka pasta darbiniekiem tikai piedāvās izvēlēties iepriekš aprakstīto iespēju automašīnas iegādei.

Ņemot vērā, ka šogad vienai daļai no pasta līzinga automašīnām beigsies līzinga līgums, kā arī to, ka vairāki darbinieki ir izteikuši vēlēšanos izmantot «Latvijas Pasta» tiesības pēc nomas (līzinga) termiņa beigām iegādāties automašīnas (vai privāti pārņemt līzinga saistības), šobrīd tiek noskaidrots darbinieku viedoklis šajā jautājumā. Vēlamies arī atzīmēt, ka ne visos gadījumos darbinieka izvēle par saistību pārņemšanu vai nepārņemšanu ir saistīta ar tiešo darba pienākumu veikšanu, sacīja Tērauda.

Ja darbinieks izteiks vēlēšanos pārņemt uzņēmuma automašīnu savā īpašumā, tad sadarbībā ar iznomātāju šāda iespēja tiks piedāvāta. Savukārt, ja darbinieks šādu vēlēšanos neizrādīs, automašīna tiks atdota atpakaļ iznomātājam vai turpināta lietot, saskaņā ar noslēgto nomas (līzinga) līgumu.

«Latvijas Pasts» izvērtēs atsevišķi katra piegādes iecirkņa iespējas turpmākajā pasta piegādes nodrošināšanā un tiks meklēts ekonomiski izdevīgākais risinājums.