Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nelikumīgi ieturētās pensijas izmaksās aprīlī

Finanšu ministrs Einārs Repše (JL) ceturtdien Saeimas sociālo un darba lietu komisijā atkārtoti apstiprināja, ka Valsts kasē ir nepieciešamie līdzekļi pensiju atmaksai.

Saeimas komisijas deputāti vienojās, ka pensijas pilnā apmērā pensionāri saņems no februāra, bet nelikumīgos ieturējumus izmaksās aprīlī.

«Šodien komisijas deputāti un uzaicinātās amatpersonas bija vienisprātis, ka pensiju atmaksa jāuzsāk nekavējoties. Finanšu ministrs klātienē apliecināja, ka līdzekļi šim mērķim ir pieejami, tādēļ jautājums ir tikai tehnisks – cik ilgs laiks nepieciešams Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, lai atsāktu izmaksāt pilnas pensijas, veiktu aprēķinus un atmaksātu ieturēto,» norāda komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (TP).

«Lai regulētu ieturētās pensijas daļas atmaksu, būs nepieciešams speciāls likums, un to komisija sadarbībā ar speciālistiem sagatavos visdrīzākajā laikā. Šodien panācām vienošanos, ka pensionāri ieturēto naudu saņems aprīlī, turklāt vienā maksājumā. Šāds risinājums neprasīs liekus administratīvos izdevumus un ir ātrākais iespējamais, jo speciālistiem ir nepieciešams laiks, lai aprēķinātu atmaksājamās summas ap pus miljonam pensionāru,» skaidro Barča.

Savukārt pilnas pensijas tiks izmaksātas jau par februāri. Lai to izdarītu, jauns likums vai likuma grozījumi nav nepieciešami.

Kā informēja Labklājības ministrijas pārstāvji, ja sirmgalvis būs aizgājis viņsaulē, nesagaidot ieturētās pensijas atmaksu, to varēs saņemt viņa mantinieki.