Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Švarcenegers iestājas par nodokļu samazināšanu Kalifornijā

Kalifornijas štata gubernators Arnolds Švarcenegers trešdien aicināja veikt Kalifornijas nodokļu un budžeta sistēmas reformas, norādot, ka radikālas izmaiņas ir nepieciešamas, lai pārtrauktu štata bezgalīgās finanšu problēmas.

Uzrunājot Kalifornijas štata likumdevējus, Švarcenegers sacīja, ka centīsies virzīt apstiprināšanai nesen Nodokļu reformu komisijas izteiktos ierosinājumus.

Komisija ir ierosinājusi samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi visās ienākumu grupās, atcelt štata pārdošanas nodokli, veikt izmaiņas uzņēmumu nodokļa likmē un spēcināt ārkārtas gadījumiem paredzēto fondu.

Švarcenegers uzsvēra, ka reformas ir nepieciešamas, lai cīnītos ar vairāku miljardu dolāru lielo štata budžeta deficītu.

«Pamata problēma ir tā, ka mūsu nodokļu sistēma neatspoguļo mūsu ekonomiku. Mūsu ekonomika ir dažāda, bet mūsu nodokļu sistēma tāda nav, jo 144 000 nodokļu maksātāju sedz gandrīz 50% no visiem iedzīvotāju ienākumu nodokļiem. Padomājiet par to - 38 miljoniem Kalifornijas iedzīvotāju ir jāpaļaujas uz 144 000 cilvēku, lai tie nodrošinātu skolas, ugunsdrošību, veselības aprūpi, sabiedrības drošību un daudzus citus pakalpojumus. Tas ir bezjēdzīgi,» sacīja Švarcenegers.

Viņš arī noraidīja izteikto kritiku, ka nodokļu reformu ierosinājumi ir pārāk sarežģīti, lai tos īstenotu.

«Ja es būtu vilcinājies mēģināt kaut ko, kas ir pārāk sarežģīts, tad es vēl joprojām jodelētu Austrijā,» uzsvēra Švarcenegers. «Mums ir jāsāk darbs pie šo reformu īstenošanas, jo mēs vienkārši nevaram gaidīt uz turīgo atlabšanu.«

Gubernators arī piebilda, ka štata ienākumi, visticamāk, neatgriezīsies pie pirmskrīzes līmeņa līdz 2013. vai 2014.gadam.

Prognozes liecina, ka Kalifornijas štata budžeta deficīts pašreizējā finanšu gadā veido gandrīz 20 miljardus dolāru (9,8 miljardus latu).

Savukārt pērn štats bija spiests segt 26,3 miljardu dolāru (12,8 miljardu latu) lielo budžeta deficītu, īstenojot plašu izmaksu samazināšanu tādās nozarēs kā izglītībā un veselības aprūpē, izraisot arī iedzīvotāju protestus.