Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zalāns: jāvienojas par veidiem celt iedzīvotāju dzīves kvalitāti

Lai pārvarētu krīzi un nostādītu Latviju uz attīstības ceļa, nepieciešama valdības un sociālo partneru vienošanās par prioritātēm un konkrētiem pasākumiem ekonomikas izaugsmes un sociālās drošības veicināšanai, kā arī publiskās pārvaldes efektivitātes uzlabošanai, uzskata reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP).

Ministra pārstāve Dace Kārkliņa portālam «Apollo» paziņoja, ka Reģionālās attīstības un pašvaldību ministrija (RAPLM) sadarbībā ar nozaru ministrijām ir izstrādājusi Latvijas Stratēģiskās attīstības plānu 2010.-2013.gadam (LSAP), kurā apkopoti vidēja termiņa rīcības virzieni ekonomikas izaugsmes, sociālās drošības un publiskās pārvaldes efektivitātes veicināšanai. Vienlaikus plāns paredz konkrētus uzdevumus un pasākumus, kā arī sasniedzamos rezultātus.

Piektdien Zalāns Reformu vadības grupā, kurā līdz ar valdības pārstāvjiem darbojas arī sociālie partneri, aicinās diskutēt par LSAP uzstādījumiem un sociālajiem partneriem sniegt savus priekšlikumus.

«Krīzes pārvarēšanai nepieciešams vienots plāns un aktīva visu iesaistīto pušu rīcība tā izpildē,» uzsver Zalāns.

RAPLM piesaistītie Latvijas Universitātes zinātnieki Reformu vadības grupu iepazīstinās ar metodiku plāna ieviešanai. Apkopojot sociālo partneru viedokļus, LSAP tiks virzīts izskatīšanai valdībā, lai pēc tam to iesniegtu Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā.