Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše tuvākajā laikā sola piemeklēt sodu Jakānam

Ceturtdien disciplinārlietās par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora Dzintara Jakāna iespējamiem pārkāpumiem disciplinārlietas izmeklēšanas komisija ir pabeigusi izmeklēšanu. Atzinumi iesniegti finanšu ministram Einaram Repšem (JL), kurus viņš tuvākajās dienās izvērtēs un pieņems lēmumu par piemērotāko sodu.

Par to portālu «Apollo» informēja ministra pārstāvis Aleksis Jarockis.

Komisija savu darbu pabeidza, iesniedzot ministram divus atšķirīgus atzinumus. Abos atzinumos ir konstatēti vairāki pārkāpumi, taču par atsevišķiem pārkāpumiem, kā arī par pārkāpumu smagumu un iesakāmo sodu komisijas locekļu viedokļi dalās, norāda Jarockis.

Ministrs iepazīsies ar atzinumiem un, izvērtējot tajos minētos apsvērumus, pieņems lēmumu par piemērotāko sodu Jakānam.

Saskaņā ar Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumu, lēmuma pieņēmējs ir disciplinārlietas ierosinātājs, kas šajā gadījumā ir finanšu ministrs Repše, bet komisijas atzinumam ir tikai rekomendējošs raksturs.

Likums nosaka, ka konkrētajā gadījumā ministram ir tiesības, izvērtējot atzinumos minētos argumentus, izlemt, kurus viņš uzskata par pamatotākiem, kā arī pieņemt atšķirīgu lēmumu no tā, kādu piedāvā disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas locekļi.