Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nepatīkams pārsteigums no policijas

Kāda sieviete atzīta par cietušo un pēc tam arī vainīgu ceļu satiksmes negadījumā, lai gan laikā, kad negadījums noticis, viņa patiesībā atradusies solārijā, piektdien vēsta laikraksts «Diena».

Rīdziniece Sarmīte šādu nepatīkamu pārsteigumu piedzīvojusi īsi pirms Ziemassvētkiem. Viņa no policijas saņēmusi oficiālu vēstuli, kurā norādīts, ka viņa cietusi avārijā un ar galvas traumu nonākusi slimnīcā. Vēlāk saņemta arī otra vēstule, kurā viņa vainota ielas šķērsošanā pie sarkanās gaismas, kas var draudēt ar administratīvo sodu.

Taču patiesībā Sarmīte ir sveika un vesela, avārijā nav cietusi un nesaprot, kā policija tā var «spēlēties».

Policijas vēstulē rakstītais liecina, ka Sarmīte tumšā 8. decembra vakarā Rīgā pie luksofora sarkanā signāla šķērsojusi Aleksandra Čaka un Pērnavas ielas krustojumu un viņai uzbraucis vīrieša vadīts «Toyota» džips, pēc kā sieviete nokļuvusi Gaiļezera slimnīcā. Automašīnu vadījis kāds 1976.gadā dzimis vīrietis.

Taču sieviete par šādu notikumu ir pārsteigta, jo viņai pat ir drošs «alibi». «Tajā dienā un laikā mēs ar meitu bijām solārijā, jo otrdienās tur ir atlaides,» viņa atceras. Uz pirmajā vēstulē minēto tālruņa numuru neviens nav atbildējis, bet pēc kāda laika — 16.decembrī — viņa saņēmusi otru.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšniece Irina Burdiļova raksta: «Noskaidrots, ka Jūs kā gājēja šķērsojāt ceļa braucamo daļu pie aizliedzošā luksofora signāla un nepildījāt [ceļu satiksmes noteikumu] prasības.» Par to attiecīgi piedraudēts ar administratīvo sodu.

Pēc svētkiem, jaunā gada sākumā Sarmīte atkal devusies uz policiju, kur noskaidrojies, ka mape ar lietas materiāliem ir jau itin bieza un tiešām visur figurē viņas vārds, uzvārds un personas kods.

Inspektore Burdiļova par kļūdu ir pārsteigta un aicina Sarmīti uzrakstīt iesniegumu, taču no lietas viņas vārdu nesola izņemt. «Tad nerakstīšu,» noskaišas Sarmīte un dodas prom. Viņa pamato, ka ir cieņu pazemojoši skaidroties par lietu, kurā nav iesaistīta.

Tikmēr laikraksts slimnīcā noskaidrojis, ka 9.decembra rītā slimnīcā tiešām ar galvas traumu uzņemta kāda sieviete ar tādu pašu vārdu un uzvārdu, viņa izrakstīta 11.decembrī. Slimnīcas māsa paskaidroja, ka lietā nav norādīts nedz viņas personas koda, nedz dzīvesvieta, nedz vecums. Pēc «Dienas» rīcībā esošās informācijas, Latvijā ir tikai viena persona ar tādu vārdu un uzvārdu, tāpēc atliek pieņemt, ka paciente slimnīcā par savu vārdu un uzvārdu melojusi, sagādājot problēmas īstajai Sarmītei.

Valsts policijas pārstāvis Aigars Bērziņš pieļāva, ka vienīgais iemesls iespējamai personas datu slēpšanai ir cietušā vēlēšanās izbēgt no soda par ielas šķērsošanu pie sarkanās gaismas. Pēc viņa ieteikuma, īstajai Sarmītei noteikti jāuzraksta iesniegums, kurā noliedz savu klātbūtni notikušajā, lai policijai būtu juridisks pamats viņai ticēt.

«Nekādu juridisku seku nebūs, un lietu izbeigs, nekādi sodi nebūs jāmaksā,» viņš sola.