Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Žirinovskis: mēs Latviju neiekarojām

Vērtējot Latvijas un Krievijas attīstības perspektīvas, odiozais Krievijas politiķis Vladimirs Žirinovskis atgādina: «Mēs Latviju neiekarojām».

«Mēs karojām ar Zviedriju. Latvija un Igaunija bija Zviedrijas sastāvā. Lietuvai gan bija savs valstiskums. Vēsturiski mēs 1721. gadā noslēdzām miera līgumu ar Zviedriju, un šīs zemes Zviedrija mums atdeva kā kompensāciju par zaudējumu karā,» saka Žirinovskis laikrakstā «Neatkarīgā» publicētajā intervijā ar Latvijas žurnālistiem, kas norisinājās pērnā gada nogalē.

Tomēr, runājot par Latviju, viņš aicina ņemt vērā PSRS laikā pieļautās kļūdas, kad ļaudis tika pārvietoti uz tālām zemēm. Viņš atzīst, ka ļaudis toreiz tika aizvainoti, taču to paveica padomju režīms, nevis krievi.

«Kādi okupanti? Bija karš. Bija pasaules karš, un PSRS bija tiesības iekarot jebkuru teritoriju, kuru bija okupējis ienaidnieks. Pat tad, ja Latvija tolaik būtu neatkarīga un nebūtu iekļauta PSRS sastāvā, mums būtu tiesības tur ievest savu karaspēku. Mums bija tiesības ievest savu karaspēku visur, kur bija vācu armija. PSRS bija tiesības sodīt agresoru. Sodīt visus agresora atbalstītājus. Mums bija tiesības ievest karaspēku kaut vai līdz Lamanšam, pat Britānijā, jo visas valstis provocēja Vāciju iebrukumam PSRS,» vēsturi atstāsta krievu politiķis.

Jautāts, ka kāda ir viņa attieksme pret Eiropas partnerību, viņš norāda, ka tas ir mēģinājums turpināt šķelt bijušo telpu ar Krieviju un mēģinājums pārvilināt savā pusē bijušās republikas.
«Baltija jau ir iekļauta. Ja izdosies – iekļaus Baltkrieviju, Ukrainu, Moldovu. Rietumi cīnījās nevis pret padomju režīmu, nevis pret caru, bet pret Krievijas ietekmi. To var panākt, ja bijušie Krievijas sabiedrotie nonāks Rietumu ietekmē. Tā nav vēlme palīdzēt šīm valstīm,» uzskata Žirinovskis.

«Eiropa degradējas! Kāpēc uzņēma jaunas dalībvalstis? Tie ir donori. Izsūkt to enerģiju! Jaunas valstis vajadzīgas, lai uz tām pārvietotu netīrās ražotnes un savāktu to jaunatni kā lētu darbaspēku,» turpina skandalozais politiķis.