Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vatikāns: kristiešiem jābūt vienotiem

Kristiešiem jābūt vienotiem pret apspiešanu, piektdien paziņoja augsta ranga Vatikāna amatpersona, reaģējot uz ziņām par sešu koptu kristiešu nogalināšanu Ēģiptē.

«Visiem kristiešiem jābūt vienotiem pret apspiešanu un kopīgi jāmeklē miers, ko var sniegt tikai Kristus,» kardināls Valters Kaspers norādījis vēstulē koptu baznīcas vadītājam Šenudam III.

Kristīgās vienotības padomes vadītājs arīdzan atklāja, ka viņu apbēdinājušas ziņas par apšaudi Ziemassvētku pusnakts dievkalpojuma laikā Ēģiptes dienvidos.

«Ik reizi, kad kristieši netaisni cieš, tā ir rēta Kristus ķermenī, kas ir kopīgs visiem ticīgajiem,» norādīja Kaspers, piebilstot, ka «mēs esam vienoti šajās skumjās un kopā lūdzamies par mieru, taisnību un dziedēšanu».

Trīs bruņoti uzbrucēji pagājušajā trešdienā atklāja uguni pret kristiešiem, kas devās prom no dievkalpojuma.

Kā piektdien paziņoja Ēģiptes Iekšlietu ministrija, visi trīs aizdomās turamie padevās policijai pēc tam, kad likumsargi bija aplenkuši kādu saimniecību, kas atradās netālu no incidenta vietas.

Aptuveni 10% no Ēģiptes 80 miljoniem iedzīvotāju ir kopti. Viņi ir lielākā kristiešu kopiena Tuvajos Austrumos.