Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers: investoru uzticība Latvijai atjaunojas

Investoru uzticība Latvijas ekonomikai atjaunojas, komentējot naudas tirgus RIGIBOR trīs mēnešu likmes kritumu, norādījis premjers Valdis Dombrovskis (JL).

Premjers uzskata, ka likmju krišanās liecina par to, ka finanšu tirgi pozitīvi vērtē uzsāktās reformas un likmju krišanās ir valstī īstenoto pasākumu rezultāti. Kā uzsver valdības vadītājs, pēdējā laika finanšu rādītāji liecina, ka investoru uzticība Latvijas ekonomikai atjaunojas, un tas ir pirmais solis izejai no krīzes, aģentūru LETA informēja Ministru kabineta preses sekretārs Aivis Freidenfelds.

Ministru prezidents norādījis, ka viens no praktiskajiem ieguvumiem likmju samazināšanai ir tas, ka kredītņēmējiem, kuru kredīti piesaistīti RIGIBOR latu likmei, samazināsies kredītmaksājumi.

LETA jau ziņoja, ka naudas tirgus RIGIBOR trīs mēnešu likme sasniegusi 5,64%, kas ir zemākais līmenis kopš 2008.gada 28.maija.

Tādējādi apstiprinās nedēļas sākumā ekspertu izteiktās prognozes «Nozare.lv» par to, ka naudas tirgū latu likmes turpinās kristies.

Salīdzinājumam - novembra beigās šī likme sasniedza aptuveni 10%, savukārt oktobra beigās tā bija aptuveni 14%. Kulmināciju augšupejā RIGIBOR likme sasniedza aizvadītā gada jūnijā, kad spekulatīvo noskaņu iespaidā trīs mēnešu likme īslaicīgi sasniedza pat 30%.

Situācija normalizējusies, mazinoties valūtas tirgus spekulantu uzbrukumiem latam, tāpat arī starptautisko aizdevēju līdzekļi - eiro - valsts iekšējo tēriņu segšanai tiek konvertēti latos, tādējādi nostiprinot pieprasījumu pēc Latvijas nacionālās valūtas naudas tirgū.

Eksperti pieļauj, ka pašreizējā situācija latu naudas tirgū varētu novest arī pie depozītu procentu likmju samazināšanās.