Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kamaniņu braucējs Rēķis pēc šīs sezonas beigs karjeru

Ilggadējais Latvijas kamaniņu sporta izlases dalībnieks Guntis Rēķis martā pārcelsies dzīvot uz Jaunzēlandi, tādēļ pēc šīs sezonas, visticamāk, beigs karjeru, Rēķis atzina intervijā aģentūrai LETA.

«Šī man ir pēdējā sezona. Simtprocentīgi to nevaru teikt, bet par 99,9 procentiem gan,» teica Rēķis, šomēnes Siguldā gaidāmo Eiropas čempionātu nosaucot par vienu no svarīgākajiem mačiem

mūžā.

Jau ziņots, ka Rēķis nepiedalās šī gada pirmajos Pasaules kausa posmos, lai sagatavotos Eiropas čempionātam, kas norisināsies pēc divām nedēļām.

Tikmēr saistībā ar februārī plānotajām olimpiskajām spēlēm Vankūverā Rēķis lielas cerības nelolo un vēlētos tikt labāko 15 sportistu vidū. «Pagājušajā gadā tajā trasē smagi kritu, un arī šosezon negāja daudz vieglāk. Šī būs tā reize, kad četrus braucienus neviens nenobrauks stabili, jo trase ir ļoti ātri un grūta. Tur var notikt daudz kas.»

Rēķis ar pārējiem Latvijas vīriešu izlases līderiem Ināru Kivlenieku un Mārtiņu Rubeni pašlaik attīsta jaunās kamanas, ar kurām startēs Olimpiādē.

«Es pašlaik esmu komandā tāds, kāds ir zaķis riteņbraukšanā - kas velk pārējos un pēc tam paiet maliņā. Velku Ināru ar Mārtiņu, jo savās kamanās ļoti maz ko mainu un ir zināms, ko ar viņām var izbraukt,» pastāstīja Rēķis. «Savukārt abi puiši cīnās ar savām kamanām, lai tās būtu ātras salīdzinājumā ar manām. Strādājam pie tā, lai vismaz viens no mums būtu uz goda pjedestāla.»

«Kamanas ir ātras, bet šobrīd puiši vēl nevar viņas savaldīt,» atzina Rēķis. «Mārtiņam neiet tik ātri, kā gribētos, bet Ināram ir vajadzīga stabilitāte startā, un tad var viss kas notikt. Viņi abi šosezon ir ļoti uztrenējušies, piemēram, Mārtiņam tādi muskuļi nekad nav bijuši.«

34 gadus vecais Rēķis Vankūverā piedalīsies savā ceturtajā Olimpiādē. Līdz šim augstāko rezultātu viņš sasniedza savā pirmajā Olimpiādē 1998.gadā Nagano, kad finišēja 17.vietā.

Vankūveras olimpiskajās spēlēs vīriešu kamaniņu sporta sacensības norisināsies 13. un 14.februārī.