Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apsītis: daži cilvēki draudzīgi aicina mani pamest amatu

Tiesībsargs Romāns Apsītis neizslēdz iespēju pamest amatu, taču konkrētu termiņu joprojām nemin.

«Šis jautājums no darba kārtības nav svītrots, tas joprojām ir, un par to es neesmu aizmirsis» viņš atzina aģentūrai BNS.

Apsītis, kurš jau iepriekš izteicies, ka amatu varētu pamest pēc reformu veikšanas Tiesībsarga birojā, sacīja, ka birojā reformas atbilstoši jaunajām budžeta iespējām nav vēl pabeigtas. Viņam joprojām esot jādomā par biroja struktūras uzlabošanu un par to, kuriem darbiniekiem finansējuma samazinājuma dēļ būs jāuzsaka darbs birojā.

«Cilvēki, kas mani jau tuvāk pazīst, saprot, ka es nekāds briesmonis laikam tomēr nebūšu. Daži atkal tīri draudzīgi saka - nu ko tu tur mokies, vajag pielikt punktu un iet prom, bet ir arī citi, kas saka - nē, jo galu galā tu taču neko neesi izdarījis un ir jāturpina darbs, kamēr beidzas pilnvaras 2011.gada 1.martā». Šādi esot viedokļi, un Apsītis katru dienu par tiem domājot.

Konkrētus termiņus amata pamešanai Apsītis nevēlējās saukt, jo vēlas kā iepriekšminēts sakārtot biroju un nodrošināt normālas iespējas Tiesībsarga birojam strādāt, turklāt neesot jau «liela māksla aizcirst durvis».

Jau vēstīts, ka Tiesībsarga biroja darbinieku arodbiedrība pērn jūlija sākumā bija nosūtījusi vēstuli Valsts prezidentam Valdim Zatleram, Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai Ingrīdai Circenei, kurā pauž uzskatu, ka Apsītim būtu jāatkāpjas no amata. Arodbiedrība vaino Apsīti kūtrumā un citu kļūdu pieļaušanā.

Tiesībsargs šos pārmetumus dēvē par pārspīlētiem.

Ziņots arī, ka Ekonomikas policijā sākts kriminālprocess saistībā ar iespējamo piekļūšanu Tiesībsarga biroja arodbiedrības vadītājas e-pastam, bet likumsargi pērnā gada nogalē ieradās Tiesībsarga birojā atsavināt datoru.

Annija Dāce, kura līdz pat vasaras vidum vadīja Cilvēktiesību departamentu, iepriekš lūdza ekonomikas policiju sākt kriminālprocesu par tīšu neatļautu piekļūšanu viņas elektroniskajam pastam un informācijas neatļautu izmantošanu. Viņas vēstules ne tikai darba, bet, iespējams, arī privātās, lasījis darba devējs. Tas noticis, kad biroja darbinieku atalgojumu sarakstu Dāce bija nosūtījusi Saeimas deputātiem, lai viņi uzzinātu, kā tiesībsargs izmanto budžeta līdzekļus.