Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Štokenbergs: Saeimā ir divarpus cilvēki ar izglītību ekonomikā

Partijas «Sabiedrība citai politikai» līderis Aigars Štokenbergs piekrīt, ka patlaban parlamentā trūkst cilvēku, kas spētu iesaistīties sarunās, piemēram, ar Starptautisko Valūtas fondu. Viņš norāda, ka starp deputātiem ir tikai «divarpus cilvēki», kas ieguvuši augstāko izglītību ekonomikā.

«Šajā Saeimā ir kādi divarpus cilvēki, kam ir augstākā izglītība ekonomikā, juristi ir kādi seši vai septiņi. Ir, protams, cilvēki, kas ar laiku apgūst dažādas ekonomiskās likumsakarības, piemēram, Kārlis Leiškalns (TP). Taču profesionāli ekonomisti, ja viņus aicina kļūt par deputātiem, atbild, ka politika ir tik netīra lieta, ka viņiem nenāk ne prātā tur iesaistīties,» intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» paudis Štokenbergs.

Vienlaikus Štokenbergs arī norāda, ka jaunajā Saeimā būtu kompetentāki cilvēki.  «Ja jūs runājat par sadarbību ar Starptautisko valūtas fondu, tad esmu pārliecināts, ka jaunajā Saeimā un valdībā būtu kompetentāki cilvēki, jo ir grūti būt nekompetentākam, piemēram, par Ati Slakteri, bet, galvenokārt –, valdībai būtu stingrs mandāts kaut ko darīt. Patlaban tā nav.»