Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsolē pārdota Latvijas vēstniecības ASV vecā ēka

7.janvārī, pulksten 19.00 pēc Latvijas laika notika izsole, kurā tika pārdots nekustamais īpašums adresē 4325 Seventeeth Str. N, W Washington DC 20011, kas ir vecā Latvijas Republikas vēstniecības ASV ēka, portālu «Apollo» informēja Daiga Laukšteina, valsts akciju sabiedrības «Valsts nekustamie īpašumi» sabiedrisko attiecību speciāliste.

Izsolei bija reģistrējies viens dalībnieks, kurš arī nosolīja minēto īpašumu par 460 250 ASV dolāru.

Ņemot vērā ekonomisko situāciju ASV, tiesību sistēmu atšķirības, kā arī to, ka ēka jau ilgāku laiku netika lietota un tās tehniskais stāvoklis pasliktinājās, izsoles rezultāts uzskatāms par veiksmīgu. Valsts akciju sabiedrība «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) pauž gandarījumu, ka ēku ASV izdevies pārdot bez starpnieku palīdzības, un arī patīkama ziņa ir izsoles dalībnieka izteiktā apņemšanās trīs mēnešu laikā pabeigt ēkas kapitālo remontu.

Izsoles rezultātus VNĪ apstiprinās pēc pilnas pirkuma maksas saņemšanas, kam saskaņā ar izsoles noteikumiem jānotiek trīs nedēļu laikā pēc izsoles norises.

Līdzekļu taupības nolūkos izsoles komisijas locekļi no Latvijas nedevās uz ASV, un vairāksolīšana norisinājās ar videokonferences palīdzību starp Rīgu un Vašingtonu.

Izsoli organizēja VNĪ kopīgi ar Ārlietu ministriju un Latvijas Republikas vēstniecību ASV, un tā notika jaunajās vēstniecības telpās Vašingtonā - 2306 Massachusetts ave. NW Washington, DC 20008.

Ēkas sākuma cena atbilstoši novērtējumam tika noteikta 460 000 ASV dolāru.