Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atpūtas iespējas ziemā īpaši aizsargājamās dabas teritorijās

Dabas aizsardzības pārvalde aicina izbaudīt ziemas burvību un Latvijas dabas vienreizīgumu - apmeklējot populārus dabas un kultūrvēstures objektus, kas ieguvuši sniegotu rotu, pastaigājoties pa sniegotajām dabas takām, slēpojot vai kā citādi aktīvi atpūšoties dabā.

tūristiem

Līgatnes dabas takas aicina ciemos distanču slēpotājus, jo šogad, tāpat, kā citus gadus, Gaujas NP fonds sadarbībā ar Gaujas NP administrāciju parūpējies par distanču slēpošanai vajadzīgo apstākļu nodrošināšanu. Slēpojot pa ainavisko ceļu šajā 5 km garajā posmā, apmeklētājiem ir iespēja ne tikai izbaudīt Līgatnes dabas taku ainavas krāšņumu ziemas sezonā, bet arī vērot Līgatnes dabas takās mītošos dzīvniekus. Lai noskaidrotu sīkāku informāciju par slēpošanas iespējām un laika apstākļiem konkrētajā dienā, lūdzam zvanīt uz Līgatnes dabas taku Apmeklētāju centru - tel. 64153313 vai 28328800. Līgatnes dabas taku ieejas maksa – pieaugušajiem 2,00 Ls, skolēniem, pensionāriem – 1,00 Ls.

Kurzemes pusē – Ķemeru nacionālajā parkā apmeklētāji var doties pastaigā pa sniegoto Melnalkšņa dumbrāja laipu un Slokas ezera pastaigu taku. Savukārt, putnu vērošanas interesenti var doties uz jūras malu vai Starpiņupītes ieteku jūrā, kur iespējams novērot atklātā ūdenī pārziemojošos vairāku sugu ūdensputnus. Sīkāku informāciju par atpūtas iespējām ziemā Ķemeru nacionālajā parkā var iegūt zvanot pa tel. 67146824.
 
Slīteres nacionālā parka administrācija aicina pastaigā gar Baltijas jūras piekrasti, vērojot, kā pamazām sāk parādīties ledus un sniega krāvumi jūrā. Savukārt, dodoties pastaigā pa Ēvažu dabas taku, ir iespēja vērot ainavisko Rīgas jūras līča stāvkrastu. Šoziem, viesojoties Mazirbē vai Kolkā, ir reta iespēja ar slēpēm apceļot lībiešu zvejniekciemus (citkārt sniega šajās vietās ir ļoti maz) – gan pa meža ceļiem maršrutā Mazirbe - Košrags - Pitrags - Saunags -Vaide - Kolka, gan pa liedagu.
 
Latgales pusē Rāznas nacionālais parks aicina izmēģināt roku zemledus makšķerēšanā Rāznas vai kādā citā ezerā, izstaigāt sniegiem klāto Grumušku meža taku, uzkāpt Mākoņkalnā un balvā saņemt brīnišķīgu skatu uz bezgalīgi balto Rāznas ezeru un skaistajiem egļu siluetiem. No Andrupenes var doties Brīveru virzienā un baudīt ziemas ainavas burvību Žuguru ezera apkārtnē, kā arī iepazīt latgaliešu kultūrvēsturi muzejā «Andrupenes lauku sēta» (plašāka informācija pieejama pa tālruni 26458876) vai doties uz tuvāko kalnu ar labāko un dabai draudzīgāko ziemas transporta līdzekli – ragaviņām. Savukārt, Krāslavas novada Kombuļu pagastā, dabas parka «Dridža ezers» tuvumā var ļauties interesantai nodarbei - mēģināt arī ziemā saskatīt vismaz 24 apkārtnē esošos ezerus. Plašāku informāciju par Rāznas nacionālā parka objektiem iespējams iegūt Rāznas NP administrācijas mājas lapā «raznasnpa.gov.lv» vai pa tel. 80000130.

Ziemas priekus izbaudīt aicinām arī Embūtes dabas parka apkārtnē , slēpojot pa pakalniem vai brienot pa piesnigušajām dabas takām, piemēram, Embūtes senlejas Ekotūrisma taku. Dabas takas izejamas atbilstošos laikapstākļos un to tuvumā iespējams arī atrast piemērotas naktsmājas. Plašāku informāciju par taku pieejamību konkrētos laikapstākļos un naktsmājām iespējams iegūt, zvanot uz Embūtes dabas parka Ekotūrisma informācijas un izglītošanas centru - tel. 26003529.

Atgādinām, ka, dodoties dabā, nepieciešams saģērbties atbilstoši laikapstākļiem un būt piesardzīgiem , jo atsevišķi taku posmi, tajos esošie pakāpieni var būt slideni, kā arī īpaši «sniegotos» laikapstākļos takas var būt grūtāk izejamas. Vadieties pēc noteiktajiem laikapstākļiem un dodoties dabā, izvēlieties atbilstošu, piemērotu apģērbu un apavus, kā arī ņemiet līdzi nepieciešamo ekipējumu, kas palīdzēs justies ērti un droši.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina sajust ziemas noskaņu dabā un iet dabā ar izpratni – novērtēt, cienīt un saudzēt Latvijā esošās neatkārtojamās dabas vērtības un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās veidoto infrastruktūru, kā arī neatstāt aiz sevis «pēdas» – radušos atkritumus neizmest dabā.