Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Labklājības ministrija nepiekrīt VK revīzijā konstatētajam

Labklājības ministrija nepiekrīt vairākiem Valsts kontroles (VK) izteiktajiem apgalvojumiem saistībā nelietderīgu līdzekļu izlietojumu Nodarbinātības valsts aģentūrā.

Portālu «Apollo» Labklājības ministrijā informēja, ka bezdarbniekiem paredzēto aktīvo nodarbinātības un bezdarba samazināšanas preventīvo pasākumu izmaksas pērn ir samazinājušās, nevis pieaugušas gandrīz astoņas reizes, kā to, salīdzinot ar 2008.gadu, apgalvo VK savā ziņojumā.

Ministrija uzsver, ka šajā gadījumā kontroles izmantoto aprēķina metodoloģiju  var piemērot  tikai pamatojoties uz principu, ka viss cits tautsaimniecībā paliek nemainīgs, tajā skaitā ekonomiskās izaugsmes, bezdarba, darba ražīguma, brīvo darba vietu un citi rādītāji, 2009.gadā, salīdzinot ar 2008.gadu, nav mainījušies. Tas, savukārt, ir pilnīgi neadekvāts salīdzinājums, ņemot vērā ekonomiskās krīzes apmērus pērn.

Tāpat ministrija skaidro, ka bezdarbnieku apmācības pasākumu efektivitāti vairs nav iespējams novērtēt tikai ar bezdarbnieku skaitu, kuri pēc līdzdalības pasākumā iekārtojušies darbā. Tas skaidrojams ar to, ka, mainoties ekonomiskajai  situācijai un situācijai darba tirgū, mainījies arī aktīvo nodarbinātības un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu efektivitātes noteikšanas mehānisms.

«Vērtējot pasākumu efektivitāti, ir jāņem vērā arī tā ietekme ilgtermiņā un potenciālās nākotnes izmaksas, ja šādi pasākumi netiek īstenoti,» uzsver ministrija.

Tomēr ministrija piekrīt izvērtēt VK apgalvojumu par iespējamo funkciju pārklāšanos starp valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) un Nodarbinātības valsts aģentūru, kā arī izvērtēt ieteikumu nodot bezdarbnieka statusa piešķiršanas funkciju VSAA.

Lai to īstenotu, labklājības ministrs Uldis Augulis pirmdien jau ir parakstījis rīkojumu par darba grupas izveidi tādu jautājumu risināšanai kā iestāžu sadarbība ar bezdarbnieka statusa piešķiršanu saistītos jautājumos.