Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tirgotāji esot neapmierināti ar pastiprināto kontroli Centrāltirgū

Atsevišķos Latvijas plašsaziņas līdzekļos izplatīta nepatiesa informācija par tirdzniecības nomas maksas nesamazināšanu Rīgas pašvaldību akciju sabiedrībā «Rīgas Centrāltirgus», portālam «Apollo» pavēstīja «Rīgas Centrāltirgus» mārketinga un komunikācijas vadītājs Sandris Točs.
 
«Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš uzskata, ka «pēdējā pusgada laikā notikušās pozitīvās pārmaiņas uzņēmumā izsauc satraukumu tajos, kam nepatīk, ka ir lauztas vecās tradīcijas, atņemtas nepamatotas privilēģijas, kas ir bijušas daudzus gadus, bet galvenais — pastiprināta kontrole tirgus teritorijā.»

Liepiņš domā, ka tieši tādēļ parādās apgalvojumi, ka «Tirgotāji sūdzas par nomas maksu nesamazināšanu «Rīgas Centrāltirgū»», kur apgalvots, ka «Tirgotāji gan atzīst, ka dzirdējuši par nomas maksu samazinājumu, ber «realitātē tas nav noticis». «Viņi tikai mēra un pārbauda tirdzniecības vietas, lai atrastu iemeslus, kāpēc nomas maksu nesamazināt,» sūdzējās kāds tirgotājs.»

2010.gadā jau ir noslēgti 243 līgumi saskaņā ar jauno «Rīgas Centrāltirgus» valdes apstiprināto cenrādi 2010.gadam, kurā nomas maksas ir samazinātas vidēji par 9%. Rīgas Centrāltirgus vidēji par 9% samazinājis nomas maksu gaļas paviljonā, atklātajā teritorijā — par 8%, rūpniecības preču tirgū tirdzniecības vietu nomas maksu samazinājums ir 10%. Piena paviljona un gastronomijas paviljona noliktavās pagrabstāvā un sakņu paviljonā vidējās nomas maksas paliek iepriekšējās. Savukārt Vidzemes tirgū nomas maksu vidējais samazinājums ir 10%, ko pamatā veido samazinājums tirdzniecības kioskos. Visi nomas līgumi tiek slēgti tikai saskaņā ar valdes apstiprināto tirdzniecības nomas maksu cenrādi, kas ir visiem pieejams mājas lapā, norāda Točs.

Diemžēl Rīgas pašvaldību akciju sabiedrība «Rīgas Centrāltirgus» patlaban nevar ietekmēt cenu politiku Piena, Gastronomijas un Zivju paviljonos, kuri jau kopš deviņdesmito gadu vidus ir nodoti  ilgtermiņa nomā līdz 2015./2016.gadiem.