Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kristovskis: viltus mājaslapu izveidojuši «Pirmie». Vainotie to noraida

Kāds portāla «Apollo» lasītājs pamanījis, ka [s:30484].

LPP/LC jauniešu biedrība «Pirmie» noraida jebkādu saistību ar medijos izskanējušo informāciju par partijas «Pilsoniskā savienība» viltus mājas lapas izveidi.

«Mēs pilnībā norobežojamies no šī «projekta». Noteikti kāds vēlējās labi pajokot, bet zināšanu un pieredzes trūkuma dēļ tas nav izdevies. Mēs noteikti pārbaudīsim informāciju par biedrības «Pirmie» valdes locekļa Mārtiņa Jankovska saistību ar viltus PS mājas lapas izveidi un tuvākajā valdes sēdē izvērtēsim viņa atbilstību biedrības valdes locekļa un biedra statusam», norāda biedrības «Pirmie» ģenerālsekretārs Rinalds Buškovs.

Savukārt partijas «Pilsoniskā savienība» (PS) priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis uzskata, ka tieši «Pirmie» ir izveidojuši PS viltus mājas lapu. Viņaprāt, tādā veidā viltus mājaslapas izveidotāji «nepārprotami atklājuši savu tiesisko nihilismu un promaskavisko orientāciju».

PS viltus mājas lapu ir reģistrējis LPP/LC jaunatnes organizācijas valdes loceklis un jauno biedru uzņemšanas nodaļas vadītājs Mārtiņš Jankovskis. Viltus mājas lapā ir bez atļaujas izmantots jeb var sacīt, ka nozagts, PS mājas lapas dizains, kas pieder «Pilsoniskajai savienībai», tā pārkāpjot likumu par autortiesībām. Turklāt, uzdodot viltus mājas lapu par autentisko PS mājas lapu, ir veiktas krāpnieciskas darbības ar mērķi izplatīt melīgu informāciju par PS darbu. Vienlaikus sociālajā tīklā «Twitter» ir izveidots PS viltus profils, izmantojot partijas logo, un arī tas ir autortiesību pārkāpums, norāda Kristovskis. 
 
Viltus mājas lapā ievietotais teksts skaidri liecina, ka Šlesera jaunatnes organizācijas bieds un ienaidnieks ir PS rietumnieciskā vērtību orientācija. «Absurdie teksta pārspīlējumi rāda: to autori ir pārliecināti, ka no rietumnieciskās vērtību orientācijas ir jābaidās un ka tā nav pieņemama Latvijai. Patiesībā tas mani pat nepārsteidz, jo Šlesers un viņa pakalpiņi jau sen demonstrē savu promaskavisko nostāju,» portālam «Apollo» norādīja Kristovskis.
 
Jāpiebilst, ka par autortiesību pārkāpumiem un krāpšanu PS vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs.