Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP rosina par pensiju izmaksu lemt tuvākajā valdības sēdē

Tautas partija (TP) uzskata, ka jautājums par ieturēto pensiju izmaksu ir jālemj jau otrdien paredzētajā valdības sēdē, portālu «Apollo» informēja partijā. Pēc partijas domām, nav nekādu juridisku šķēršļu, lai to nevarētu darīt jau otrdienas sēdē.

«Valdības vadītāja vēlme sasaistīt pensiju izmaksas jautājumu ar jauniem apsolījumiem starptautiskajiem aizdevējiem rada apdraudējumu pensiju savlaicīgai izmaksai, ņemot vērā laikietilpīgās sarunu un saistību apstiprināšanas procedūras,» norāda TP.

Tāpēc partijas pārstāvji pirmdien paredzētajā koalīcijas partiju sadarbības padomē rosinās jautājumu par pensiju izmaksu skatīt atsevišķi no finanšu ministra un valdības vadītāja sagatavotajiem jaunajiem apsolījumiem starptautiskajiem aizdevējiem.

«Nelikumīgi aizkavēto pensiju izmaksa ir Latvijas valsts iekšējā lieta. Satversmes tiesas spriedums ir likums un tas jāpilda neatkarīgi no sarunu rezultāta ar starptautiskajiem aizdevējiem. Ja valsts budžetā ir pieejami tam nepieciešamie līdzekļi un to izmantošana nepārkāpj ar starptautiskajiem aizdevējiem saskaņoto 8,5% valsts budžeta deficīta līmeni 2010. gadam, ieturēto pensiju daļu var atmaksāt pensionāriem jau vistuvākajā laikā,» uzsver partija.

Politiķi norāda: ja gadījumā valdības vadītājam un finanšu ministram ir vēlme radušos situāciju izmantot, lai uzņemtos jaunus, valsts budžeta un citos likumos neiekļautus solījumus pret starptautiskajiem aizdevējiem, valdības vadītājam šādu darbību veikšanai ir jāsaņem Saeimas mandāts.