Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FM: izteikta deflācija būs šī gada pirmajā pusē

Pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar novembri, patēriņa cenas samazinājās par 0,5 procentiem. Izmaiņas pamatā noteica cenu samazinājums apaviem un apģērbam, degvielai. Savukārt pārtikas grupā vidēji bija vērojams neliels pieaugums, portālam «Apollo» pavēstīja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

Kā jau bija gaidīts, 2009. gadā kopumā bija vērojama deflācija 1,2% apmērā, ko būtiski ietekmēja straujš ekonomiskās aktivitātes kritums, iedzīvotāju ienākumu samazināšanās, kā arī importa cenu samazinājums, īpaši energoresursiem. Gada vidējās inflācijas rādītājs 2009. gadā samazinājās līdz 3,5 procentiem.

Finanšu ministrija prognozē, ka 2010. gadā būs vērojama deflācija, īpaši izteikti gada pirmajā pusē. To noteiks zemais iekšzemes pieprasījums un tālāka izmaksu korekcija ārējās konkurētspējas paaugstināšanai. Atsevišķās preču kategorijās cenas gada laikā tomēr var arī palielināties, sekojot ekonomiskās aktivitātes un pieprasījuma pieaugumam pasaulē.