Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miris pasakas «Ezītis miglā» autors Sergejs Kozlovs

Sestdien Maskavā viņsaulē aizgājis krievu rakstnieks Sergejs Kozlovs, kura pazīstamāko darbu vidū ir pasaka «Ezītis miglā», pavēstīja rakstnieka draugs, bērnu dzejnieks Juriks Kušaks.

Kā pavēstīja Kušaks, Kozlovs 71 gadu vecumā nomira no pneimonijas.

Sergejs Kozlovs piedzima 1939.gadā Maskavā. Dzeju sāka rakstīt vēl skolas laikā, pēc tam mācījās Gorkija Literatūras institūtā. Pirms pievēršanās rakstniecībai Kozlovs vairākus gadus strādāja par metinātāju, dziedāšanas skolotāju, ekskursiju vadītāju kādā dabas parkā, tipogrāfu un pat kurinātāju. Pasakas viņš sāka rakstīt sešdesmitajos gados, tieši tad viņš izdomāja Lācēnu un Ezīti, kas kļuva par mazliet spocīgā stāsta «Ezītis miglā» galvenajiem varoņiem un ko vēlāk ekranizēja Jurijs Noršteins.

«Kozlovs nekad nevienam nelīdzinājās, unikāls, vienreizējs rakstnieks, inteliģents, dziļš, talantīgs savā īpašā veidā,» sacīja Kušaks, kas draudzējās ar Kozlovu gandrīz pusgadsimtu. «Tik pasakainu prozu pirms viņa neviens nav rakstījis, tāpēc viņu ar prieku tulko Francijā, Vācijā, Amerikā un Holandē.«

Kušaks norādīja, ka «Ezītis miglā» ir 20 pasaules labāko pasaku vidū «ne tāpēc, ka Noršteins to uzņēma, bet tāpēc, ka Sergejs Kozlovs to uzrakstīja».