Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par draudiem nošaut veikala apmeklētāju policistam izsaka vien rājienu

Rīgas reģiona policijas pārvaldē 8.janvārī pieņemts lēmums izteikt rājienu policistam, kurš pērn oktobra vidū iesaistījies kautiņā ar kāda veikala apmeklētāju un draudējis viņu pat nošaut.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas prese pārstāvis Aigars Bērziņš, rājiens policistam izteikts kā disciplinārsods. Sākotnēji tika sākta dienesta pārbaude un pēc tās pabeigšanas 2009.gada 10.decembrī tika pieņemts lēmums par disciplinārlietas sākšanu.

Savukārt VP Iekšējās drošības birojā jau 19.oktobrī, pamatojoties uz cietušā iesniegumu, tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas - ar noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Procesā joprojām notiek izmeklēšana un publiskojamu jaunumu nav.

LETA jau ziņoja, ka 2009.gada oktobra vidū pie lielveikala Rīgā, Lubānas ielā, izcēlies kautiņš, kura laikā policists draudējis nošaut kāda veikala apmeklētāju, kurš aizrādījis kārtības sargam par invalīdu stāvvietā novietotu auto, iepriekš ziņoja «Nekā personīga».

Cietušais Arnis Punnenovs raidījumam stāstīja, ka invalīdu stāvvietā apstājās auto, no kura izkāpa divi vīrieši. «Es uzdevu jautājumu - vai viņi ir invalīdi, vai vienkārši kropļi. Vecākais no vīriešiem man atbildēja, ka lai es aizveru muti, ja nē, tad dabūšu pa purnu. Es teicu, ja viņš ir gatavs to izdarīt, tad lai nāk un iedod,» raidījumam stāstīja Punnenovs.

Veikala novērošanas kameru video redzams, ka uzrunātais vīrietis apgriezās un sākās kautiņš. Arnis, kurš padomju laikos dienējis specvienībā, pirmo sitienu nobloķēja. Pēc īsa brīža viņam izdevās uzbrucēju piespiest pie sienas un šķitis, ka kautiņš beidzies. Savukārt tad vīrietis, pēc Arņa teiktā, draudējis šaut un sācis vilkt ārā pistoli.

Arnis vēlreiz meties virsū uzbrucējam, lai pistoli atņemtu. Tajā brīdī kaujas ierocis izšāva un lode iztriecās caur veikala nojumi. Arnis atkal piespiedis uzbrucēju pie sienas un saucis, lai kāds izsauc policiju. Uzbrucējs paziņojis, ka viņš pats esot policists. Pa to laiku uzbrucēja paziņas sadabūjuši papildspēkus un pa visiem nogāzuši Arni zemē. Policists esot sācis guļošo Arni sist un lamājoties draudējis nošaut, ziņoja raidījums.

Pēc tam ieradusies policija un abus aizvedusi uz Salaspils iecirkni, kur Arnis uzrakstījis paskaidrojumu.

Abu kautiņa dalībnieku liecības atšķiras - policists taisnojas, ka ar savu dienesta pistoli šāvis, lai izvairītos no uzbrukuma un viņam ieroci neatņemtu.

Tomēr Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis iepriekš norādīja: «Ja policijas darbinieks vairakkārt nokļūst konfliktsituācijās, neskatoties uz to, vai viņš ir aktīvais vai pasīvais dalībnieks, ir redzams tas, ka ar viņa profesionalitāti kaut kas nav kārtībā. Jo policista viens no pamatuzdevumiem tomēr ir konfliktus risināt un konfliktus novērst, nevis tos aktivizēt vai piedalīties tajos.»

Par kautiņu un policista šaudīšanos Lubānas ielas lielveikalā bija dzirdējusi arī iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL). Viņa norādījusi: «No policista puses ir nepiedodami tas vien, ka viņš izmanto dienesta stāvokli, lai stāvētu invalīda stāvvietā, nemaz nerunājot par visu tālāko, kas ir noticis. Domāju, ka tāda policista rīcība grauj arī policijas prestižu, kas jau šobrīd nav īpaši labs. Neredzu iespēju, ka šāds cilvēks varētu strādāt policijā.»