Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mediķi Zaharovam prognozē ilgu atveseļošanās procesu

Pērn 28.novembrī medību laikā smagus ievainojumus guvušā apvienības «Saskaņas centrs» Rīgas domes frakcijas vadītāja Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja Nikolaja Zaharova ārstēšanas process būs ilgs, un pašlaik būtiski veselības stāvokļa uzlabojumi vēl netiek novēroti, aģentūru LETA informēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītājs Pēteris Ošs.

Pacienta veselības stāvokli mediķis joprojām raksturo kā smagu. Pacients pieslēgts pie mākslīgās plaušu elpināšanas aparāta, jo plaušu iekaisuma dēļ pats nav spējīgs elpot.

Jau ziņots, ka Zaharovs ievainojumus krūškurvja apvidū guva medību laikā Jelgavas novada Zaļeniekos. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, negadījumā krūškurvī iešautas skrotis un operēt cietušo uz Jelgavas slimnīcu bija devušies krūšu ķirurģijas speciālisti no Rīgas. Uz slimnīcu cietušo nogādāja paši medību dalībnieki.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Zemgales reģiona Policijas pārvaldes Jelgavas iecirkņa priekšniece Zenta Tretjaka, Zaļeniekos esot notikušas sankcionētas medības, kurās kopumā piedalījās 15 cilvēki. Par to, ka noticis negadījums, policija uzzināja no medicīnas iestādes, un cietusī persona, vēl atrazdamās pie samaņas, pastāstījusi, ka pati sevi nejauši ievainojusi.

Policija sākusi kriminālprocesu, un izmeklēšanā tiks skaidroti visi notikušā apstākļi. Sākotnējā versija esot tāda, ka cietušais gatavojis ieroci, bet tad, iespējams, paklupis vai noticis kas cits, un viņš sevi savainojis.

Savukārt Zaļenieku medību kolektīva vadītājs Jānis Paraževskis aģentūrai LETA iepriekš pauda viedokli, ka šīs medības, kuru laikā notika attiecīgais negadījums, bijušas nelikumīgas - tās notikušas valsts mežā, nevis privātajā, un tajās nomedītas astoņas stirnas.

Mednieks iepriekš arī uzsvēra, ka nav īsti saprotams, kā noticis negadījums. Runas esot par to, ka cietušais sašauts pavisam citur, nevis mežā, iespējams, automašīnā. Cietušajam viss ķermenis esot piedzīts renkuļiem - trīs plaušās, trīs pie mugurkaula, un šādas traumas varot gūt vien no attāluma - pieciem līdz desmit metriem. Paraževskis uzskata, ka traumas, kādas tās ir cietušajam, nevar gūt, ja pats sevi savainotu. Viņš uzskata, ka policijā tiek slēpts fakts, ka cietušo ir savainojusi kāda cita persona.

LETA jau ziņoja, ka par tiesībām medīt VAS «Latvijas valsts meži» (LVM) teritorijā Zaļeniekos notiek tiesvedība. Civilprasību pret LVM un mednieku klubu «Veseri» tiesā iesniedzis Zaļenieku medību kolektīvs, jo LVM slēdzis pārjaunojuma līgumu uz spēkā neesoša līguma pamata. Minētajā teritorijā, kur notika negadījums, LVM un mednieku klubam «Veseri» bija aizliegts medīt un reģistrēt medības, izriet no Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas 2009.gada 6.jūlija lēmuma, kas nonācis aģentūras LETA rīcībā.