Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizdomās par cenu palielināšanu Venecuēlā slēgti 70 veikali

Venecuēlas armija pirmdien slēdza 70 uzņēmumus, tostarp kādu ar Eiropu saistītu lielveikalu, tādējādi, visticamāk, pildot solījumu asi vērsties pret visiem tirgotājiem, kas pēc nacionālās valūtas bolivāra devalvācijas cels cenas.

Kā vēsta Venecuēlas ziņu aģentūra ABN, prezidents Ugo Čavess lūdzis Nacionālo gvardi slēgt visus veikalus, kuros tiks atklāti pārkāpumi.

Arī ar Franciju saistītā lielveikala «Exito» Karakasas filiāle tika slēgta uz 24 stundām, aizdomās par cenu palielināšanu.

Tikmēr venecuēlieši steidza iepirkt televizorus un ledusskapju, bažījoties, ka importa precēm pēc devalvācijas cenas ievērojami kāps.

«Mēs esam pārdevuši trīs reizes vairāk nekā parasti,» sacīja kāda elektroierīču veikala īpašnieks Karakasā.

Čavess piektdien paziņoja par bolivāra devalvēšanu, izveidojot duālo kursa noteikšanas sistēmu pret ārvalstu valūtām.

Lēmums ir labvēlīgs atsevišķiem ekonomikas sektoriem, kurus valdība uzskata par prioritāriem, bolivāra kursu pret ASV dolāru pazeminot no 2,15 līdz 2,6.

Tikmēr imports, kuru valdība neuzskata par būtisku, būs jāveic piemērojot kursu 4,3 bolivāri pret vienu ASV dolāru.

Venecuēlas prezidents svētdien brīdināja tirgotājus, ka spekulēšana ar cenām draudēs ar uzņēmumu slēgšanu.

«Tiem kungiem, sauksim viņus par laupītājiem... Ja viņi vēlas, lai tā arī dara, bet tad mēs viņu uzņēmumus nodosim strādniekiem,» Čavess uzsvēra, piedaloties iknedēļas radio un televīzijas raidījumā «Alo Presidente».

Aģentūra ABN vēsta, ka pirmdien bija slēgti daudzi pārtikas, auto daļu un citi veikali, «lai izmainītu produktu cenas un spekulētu».

Ekonomisti paredz, ka valūtas devalvācija veicinās inflāciju, kas pērn jau sasniedza 25% atzīmi.