Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lindermans lūdz viņu iekļaut apsūdzēto sarakstā

Pirmdien kustības «13.janvāris» vadītājs Vladimirs Lindermans vērsies Ģenerālprokuratūrā ar prasību iekļaut viņu apsūdzēto sarakstā krimināllietā, kas tika ierosināta sakarā ar 2009.gada 13.janvāra notikumiem Vecrīgā, portālam «Apollo» pavēstīja Latvijas nacionālboļševiku līderis Lindermans.

«Es piedalījos šajos notikumos un šis fakts ir fiksēts,» norāda Lindermans.

«Pirmkārt, tautas dumpja dalībnieku tiesu gatavo pilnīgā slepenībā. Nešaubos, ka izmeklētāji jau «paskaidroja» apsūdzētājiem un to radiem - ja tie klusēs, tad spriedumi it kā būs mīkstāki. Īstenībā, balstoties uz savu pieredzi, varu pateikt, ka tamlīdzīgos politiskos procesos viss notiek savādāk: jo mazāka atklātība, jo garāks termiņš. Mana piedalīšanās apsūdzētā lomā piešķirs tiesai lielāku rezonansi, tostarp arī starptautisko, un traucēs pieņemt nežēlīgu lēmumu,» uzskata Lindermans.

Viņš uzskata, ka politiskās partijas, kas organizēja 13.janvāra mītiņu («Sabiedrība par citu politiku» un citi), faktiski atteicās no tiem, kurus sapulcēja Doma laukumā. «Tāda uzvedība man liekas necienīga un nodevīga. Mani mēģinājumi uzstāties apsūdzēto aizsardzībā žurnālista un sabiedriskā darbinieka lomā ne pie kā nav noveduši,» sacīja Lindermans un piebilda, ka «šodien daudz runā par to, kas būs šogad 13.janvārī, bet maz kurš atceras par tiem, kam draud bargi un netaisnīgi ieslodzījuma termiņi par piedalīšanos pagājušā gada notikumos».