Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Banka: bezdarbs mazināsies tikai gada otrā pusē

Bezdarbs sāks mazināties dažus mēnešus pēc ekonomiskās aktivitātes atjaunošanās jeb gada otrajā pusē, uzskata Latvijas Bankas ekonomikas eksperts Oļegs Krasnopjorovs.

Tomēr jau pirmajā pusgadā bezdarba pieaugums būs lēnāks, nekā tas bija 2009. gada beigās.

Jau pagājušā gada decembrī bezdarbs kāpis nedaudz lēnāk, bezdarba līmenim krītot par 0.9 procentu punktiem un reģistrētajam bezdarba līmenim 2009. gada beigās sasniedzot 16.0%.

Decembrī darba meklētāju motivāciju reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) palielināja lielo bezdarba pabalstu ierobežošana no 2010. gada 1. janvāra. Bezdarbnieki, kuri reģistrēsies NVA no 2010. līdz 2012. gadam un kuru bezdarbnieka pabalsts pārsniedz 350 latu mēnesī, saņems tikai pusi no summas, kas ir lielāka par 350 latiem.

Šī jauninājuma dēļ daudzi darba meklētāji, kas zaudēja darbu 2009. gada nogalē, neatlika reģistrāciju NVA, kā tas notika iepriekš, norāda eksperts.

Atzinīgi vērtējami Nodarbinātības valsts aģentūras aktīvās nodarbināšanas pasākumi, kuru intensitāte pēdējos mēnešos būtiski pieauga.

No 179 tūkstošiem reģistrēto bezdarbnieku decembrī pagaidu darbos strādāja 22 tūkstoši, tajā skaitā 17 tūkstoši pašvaldībās. Kopumā aktīvajos nodarbināšanas pasākumos piedalījās 47 tūkstoši bezdarbnieku, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā pirms pusgada.