Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Turpmāk aizliegs smēķēt arī uz peroniem

Turpmāk būs aizliegts smēķēt ne tikai sabiedriskā transporta pieturvietu nojumēs, bet arī uz peroniem, paredz šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas izskatīšanai 2.lasījumā atbalstītie grozījumi par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu.

Veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) bija rosinājusi aizliegt smēķēt sabiedriskā transporta pieturvietās, taču viņas priekšlikums komisijā neguva atbalstu. Pašlaik likumā ir noteikts, ka smēķēt ir aizliegts sabiedriskā transporta pieturvietu nojumēs.

Deputāts Aigars Štokenbergs sēdē norādīja, ka Rozentāles priekšlikums nebūtu samērīgs, jo, piemēram, lauka vidū, kur ir vientuļa pietura, cilvēkam varētu ļaut smēķēt.

Saeimas komisija arī noraidīja priekšlikumu no Smēķēšanas ierobežošanas valsts komisijas sastāva izslēgt tabakas industrijas pārstāvjus. Veselības ministrijas (VM) pārstāvis sēdē skaidroja, ka gan ārsti, gan eksperti iebilst, ka pretsmēķēšanas komisijā darbojas tabakas industrijas pārstāvji, tādēļ viņi no tās būtu izslēdzami, tomēr komisijas deputāti šo priekšlikumu neatbalstīja, uzskatot, ka arī oponentiem ir jāpaliek komisijā.

Deputāti atturoties arī noraidīja VM priekšlikumu noteikt darbavietās un sporta un citos publiskos pasākumos pilnīgu smēķēšanas aizliegumu. Tas nozīmētu, ka būtu jālikvidē ierīkotās smēķētavas.

Saskaņā ar VM sniegto informāciju pērn gada pirmajos desmit mēnešos par smēķēšanas aizlieguma pārkāpumiem sodītas 3598 personas un sodanaudās iekasēti 15 105 lati.