Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jelgavā uzdarbojas viltus santehniķis – dzīvokļu apzadzējs

Jelgavā kāds pagaidām nenoskaidrots vīrietis, uzdodoties par santehniķi, apzadzis divus kaimiņos esošus dzīvokļus, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē.

Viena no zādzībām reģistrēta otrdien ap pulksten 9:30 Māras ielā. Pie dzīvokļa durvīm piezvanījis vīrietis un informējis, ka nepieciešams mainīt ūdens skaitītājus. Nepaprasot uzrādīt dokumentus, 1934.gadā dzimusī sieviete vīrieti ielaidusi dzīvoklī. Ieejot dzīvoklī, vīrietis pēkšņi mainījis ierašanās iemeslu, informējot, ka sieviete pārmaksājusi par elektrību, lai naudu atdotu, viņam nepieciešams izmainīt naudas banknotes. Tad, kad sieviete norāda, kur ir nauda, vīrietis sievietei lūdz iet paskatīties kā darbojās ūdens skaitītājs, pēc kā sieviete konstatējusi, ka nozagti 280 lati.

Savukārt pēc dzīvokļa apzagšanas vīrietis apzagtajai sievietei vaicājis, vai blakus dzīvokļa kaimiņiene ir mājās. Piezvanot pie durvīm, vīrietis sākotnēji minējis to pašu ierašanās iemeslu, tikai šoreiz 1925.gadā dzimušajai sievietei informējis, ka viņa pārmaksājusi par ūdeni. Vīrietis naudu atdošot, bet to nevar izdarīt, kamēr nesamainīs naudu. Sieviete atnesusi naudas maku, kurā bijusi ielikta nauda. Tikmēr, kamēr vīrietis licis sievietei skatīties kā darbojās ūdens skaitītājs, naudu nozadzis. Nodarot cietušajai zaudējumu 105 latu apmērā.

Vīrietis bija ģērbies tumšas krāsas apģērbā, galvā dzeltenas krāsas ķivere, runāja krievu valodā ar akcentu.

Par abiem gadījumiem uzsākti kriminālprocesi. Vīrietim draud brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arests, vai ar piespiedu darbs, vai arī naudas sods līdz simt minimālajām mēnešalgām.