Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ieturēto pensijas daļu izmaksās reizē ar aprīļa pensiju

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vienojusies, ka ieturēto pensijas daļu pensionāriem izmaksās vienā reizē ar aprīļa pensiju, portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

Lai to īstenotu, komisija ir sagatavojusi vienu jaunu likuma projektu un grozījumus divos spēkā esošos likumos.

«Jauna likuma izstrāde bija nepieciešama, lai precīzi izpildītu Satversmes tiesas spriedumā noteiktās prasības. Izstrādātā kārtība būs skaidrāka lietotājam un dos arī labumu saņēmējam,» sēdē uzsvēra komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, norādot, ka līdztekus jaunā likuma projektam ir sagatavoti atbilstoši grozījumi likumā «Par valsts pensijām», kā arī likumā «Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam».

Pensijas saņēmēja nāves gadījumā ieturēto pensijas daļu būs tiesības saņemt pensijas saņēmēja laulātajam, pirmās un otrās pakāpes radiniekiem, vai arī citai personai uz mantojuma apliecības vai tiesas nolēmuma pamata. Pensiju ieturējumu izmaksai kopā nepieciešami 73,7 miljoni latu, norāda likumprojekta autori.

Lai no februāra vecuma un izdienas pensijas izmaksātu pilnā apmērā, šogad papildus nepieciešami 110,9 miljoni latu. Lai to izdarītu, izmaiņas likumos nav jāveic.

Lai nodrošinātu ātru Satversmes tiesas sprieduma izpildi, komisija šos likumprojektus lūgs atzīt par steidzamiem.

Visus likumprojektus Saeimā plānots iesniegt līdz 14.janvāra pēcpusdienai, bet saeima pirmajā lasījumā tos varētu skatīt 21. janvārī, bet otrajā galīgajā lasījumā – 28. janvārī.