Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Konstatē nepamatoti augstas izmaksas «Latvenergo» Tukuma stacijas projektam

Ekonomikas ministra Arta Kampara (JL)  ierosinātajā dienesta pārbaudē konstatēts, ka valsts enerģētikas uzņēmuma «Latvenergo» Tukuma koģenerācijas stacijas izveides projekta izmaksas bijušas nepamatoti sadārdzinātas un tas neatbilst no ES fondiem finansētās koģenerācijas elektrostaciju attīstības atbalsta programmas prasībām.

Ekonomikas ministrijā portālu «Apollo» informēja, ka ministrs uzdevis ierosināt disciplinārlietas pret atbildīgajām amatpersonām, kā arī nolēmis par dienesta pārbaudes rezultātiem informēt gan «Latvenergo» vadību, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju.

«Esmu lūdzis «Latvenergo» valdes priekšsēdētāju Kārli Miķelsonu izvērtēt savu padoto rīcību, ņemot vērā dienesta pārbaudē atklātās būtiskās nepilnības «Latvenergo» iesniegtajā projektā. Tāpat par pārbaudes rezultātiem informēšu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, lai tas savas kompetences ietvaros izvērtē gan projekta iesniedzēju, gan vērtētāju rīcības atbilstību valsts interesēm,» informē Kampars.

Speciāli izveidotā dienesta pārbaudes komisija konstatējusi, ka projekta iesniegumā norādītās izmaksas koģenerācijas stacijas būvniecībai neatbilst vidējām tirgus cenām. Līdz ar to projektu vērtētāji nepamatoti atzinuši «Latvenergo» projektu par atbilstošu koģenerācijas elektrostaciju attīstības atbalsta programmas prasībām un programmas ieviesējiem – Būvniecības, enerģētikas un mājokļu aģentūrai – nav pamata atbalstīt šādu projektu

Saistībā ar konstatēto pārkāpumu, Kampars uzdevis Būvniecības, enerģētikas un mājokļu aģentūras direktoram Valdim Blomem ierosināt disciplinārlietas pret aģentūras atbildīgajām amatpersonām.

Tāpat dienesta pārbaudes komisija, organizējot turpmākas projektu pieteikšanas minētajā programmā, ierosinājusi uzlabot un pastiprināt projektu vērtēšanas kritērijus, lai šādi gadījumi, kā ar «Latvenergo» iesniegto projektu, vairs neatkārtotos.

Atjaunojamo energoresursu izmantojošu koģenerācijas elektrostaciju attīstības programmā, kas tiek finansēta no ES struktūrfondu līdzekļiem, 1.kārtā projektu pieteikšana tika organizēta no 2009.gada 14.aprīļa līdz 31.augustam.

Tika saņemti 58 projektu iesniegumi. Izvērtējot iesniegtos projektus, tika apstiprināti 7 projektu iesniegumi par kopējo ES fondu līdzfinansējuma apjomu – 15,3 miljoni lati. Programmā pieejamais kopējais finansējums ir 17,34 miljoni latu (programmas maksimālā intensitāte 50%). Otro kārtu plānots izsludināt 2010.gadā.