Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: krīze ir pārvarēta, Latvijai ir grūtības

Salīdzinot situāciju Latvijā pagājušajā gadā ar šo gadu, krīze ir pārvarēta, Latvijai šobrīd ir grūtības, pārliecināts ir Valsts prezidents Valdis Zatlers, portālu «Apollo» informēja prezidenta preses dienestā.

Pēc tikšanās ar premjerministru Valdi Dombrovski viņš atzina, ka šobrīd Latvijai ir grūtības, bet, lai grūtības atkal nepārvērstos krīzē, valdībai un arī Saeimai ir ļoti nopietni jāstrādā un nedrīkst ļauties priekšvēlēšanu kampaņai, kur viss tiek veltīts tikai politiskajai cīņai un par sabiedrību tiek aizmirsts.

«Daudzas strukturālās reformas joprojām ir pusceļā. Es būtu ļoti priecīgs, ja tās tiktu turpinātas tagad un nevis tikai pēc vēlēšanām, kad tās jau pat sāktu apšaubīt. Tas noteikti būtu zaudējums, ja mēs apstāsimies šajās strukturālajās reformās uz deviņiem mēnešiem, tāpēc ka politiskā cīņa ņemtu virsroku pār tiem darbiem, ko ikdienā ir jāpadara,» sacījis Zatlers.

Viņš atzina, ka visgrūtākais periods bija pagājušā gada pirmie trīs mēneši, kad nācās no jauna pierādīt, ka tomēr var kaut ko izdarīt gan valdība, gan parlaments, ka tie var nākt pretī sabiedrībai, var uzklausīt.

«Un es domāju, ka tas, ka līdz šai dienai nav bijuši tik smagi protesti kā tas bija 13.janvārī faktiski jau liecina, ka dialogs ir uzlabojies. Vai tas ir ideāls? Noteikti, nē! Ir daudz darbu, kas jādara turpmāk, lai komunikācija un savu lēmumu skaidrošana – mēs par to runājam jau vairākus gadus – tomēr būtu precīza,» noteica prezidents.