Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EK zemestrīces skartajai Haiti piešķir trīs miljonus eiro

Eiropas Komisija (EK) trešdien zemestrīces skartajai Haiti piešķīra trīs miljonus eiro (2,1 miljonu latu), taču pēc katastrofas radīto zaudējumu aplēses šī suma tuvāko dienu laikā varētu tikt palielināta.

«Ir pieņemts lēmums par trīs miljoniem eiro. Tas ir maksimālais daudzums, ko mēs ārkārtas situācijā varam piešķirt. Protams, tuvāko dienu laikā mēs varēsim to palielināt,» pavēstīja EK pārstāvis humānās palīdzības jautājumos.

Paredzams, ka trešdien Haiti galvaspilsētā Portoprensā ieradīsies EK eksperts, kurš nekavējoties ziņos par sākotnējām postījumu aplēsēm, lai varētu spriest par nepieciešamo palīdzību nabadzīgajai salai.

Beļģija, Zviedrija un Luksemburga uz Haiti piedāvājušas nosūtīt ūdens attīrīšanas iekārtas, teltis, medikamentus, kā arī meklēšanas un glābšanas komandas.

Kā aģentūra LETA jau ziņoja, septiņas balles spēcīga zemestrīce otrdien skāra Haiti galvaspilsētu, nodarot lielu postažu un raisot bažas, ka gājuši bojā simtiem cilvēku.