Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas pedagogiem laikā nesamaksā algu

Daudziem Rīgas pedagogiem otrdiena sagādāja diezgan nepatīkamu pārsteigumu  - līdz šim regulāri kontā maksātās algas vietā bija tukšums, vēsta «Neatkarīgā».

Algu pedagogiem Rīgā izmaksā katru mēnesi no desmitā līdz divpadsmitajam datumam. Kad arī trešdienas rītā no algas kontos nav bijis ne miņas, sākās minējumi, kuros tika pieļauts pat tas, ka Valsts kasē nav naudas.

Taču patiesība slēpjas jaunajā norēķinu sistēmā eKase un centralizētajā grāmatvedībā, kuras dēļ arī noticis kavējums.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), kā arī Rīgas domes Finanšu departamentā (FD) teicās nezinām, ka daļa skolotāju palikuši bez naudas. Ministrijā laikraksts noskaidrojis, ka ministrija mērķdotāciju pedagogu algām par 2010. gada janvāri ieskaitījusi pagājušajā nedēļā, līdz ar to notikušajā nav vainojama. Līdzīga atbilde, ka viss ir kārtībā, atskanēja arī no FD.

«Tiek pārbaudīta dokumentu atbilstība standartiem, datu ticamība, turklāt no šā gada arī grāmatvedība ir centralizēta,» tā aizkavēšanos laikrakstam skaidrojusi Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Vilde

Agrāk algu grāmatveži bija katrā priekšpilsētā un viņi pazina gan dokumentu iesniedzējus, gan zināja, kādas varētu būt iespējamās kļūdas dokumentos, un varēja tās izlabot. Tagad tiek saņemti dokumenti, kuriem jāatbilst konkrētam standartam. Ja tā nav, dokumenti jāpārstrādā.
Savukārt Valsts kases pārstāve Zane Šneidere laikrakstam skaidrojusi, ka sistēma ir jauna un kamēr visi iepazīsies, iespējams, problēmas pastāvēs. Tomēr viņa neuzskata, ka tās būs ilgstošas. Viņa mierina, ka skolotāju algas jau ir ceļā pie viņiem.

Viņa pieļauj, ka iestādes vēlu iesniegušas datus bankām, tāpēc algas nav izmaksātas laikus.