Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mājokļa cenu pieaugumu prognozē gados jauni iedzīvotāji

Mājokļu cenu potenciālu kāpumu tuvākā gada laikā visvairāk prognozē iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Par to liecina jaunākās SEB Mājokļu cenu indikatora aptaujas rezultāti.

Pēc gada augstākas mājokļu cenas sagaida 16% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 24 gadiem. 14% cenu kāpuma prognozētāju ir vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem. Šajā vecuma grupā ir arī vismazāk negatīvi noskaņoto skaits – 26% prognozē, ka pēc gada mājokļu cenas būs zemākas nekā šobrīd. Tai pat laikā tieši šajā vecuma grupā valda arī vislielākā nenoteiktība – 28% šīs vecuma grupas respondentu nav konkrēta viedokļa par iespējamām izmaiņām mājokļu cenās.

Attiecībā uz mājokļa cenām vislielākais negatīvi noskaņoto iedzīvotāju skaits ir tieši starp tiem iedzīvotājiem, kuri ir/būtu potenciālie mājokļu pircēji – 37% vecumā no 25 līdz 34 gadiem un 36% vecumā no 18 līdz 24 gadiem prognozē tālāku cenu samazināšanos.

Aptauja veikta sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Kopumā aptaujāti 1004 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās.