Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā pārtikas produktu cenas augstākas nekā Tallinā un Viļņā

Rīgā pārtikas produkti maksā dārgāk nekā abu pārējo Baltijas valstu galvaspilsētās Tallinā un Viļņā, kur cenu līmenis ir ļoti līdzīgs.

Par to liecina Igaunijas konjunktūras institūta pētījums, kurā salīdzinātas pārtikas preču cenas Tallinā, Rīgā, Viļņā, Varšavā, Prāgā, Bratislavā, Budapeštā, Helsinkos, Stokholmā un Berlīnē.

Rīgā pircējiem dārgāk nekā Tallinā un Viļņā ir jāmaksā par miltiem, cukuru, olām, sieru, burkāniem, kāpostiem, gurķiem, tomātiem, sīpoliem, banāniem, apelsīniem, rapšu eļļu, kokakolu, cigaretēm un «BigMac» hamburgeriem, kā arī cigaretēm.

Turklāt vairāki produkti, tostarp milti, gurķi, tomāti un rapšu eļļa Latvijas galvaspilsētā maksā vairāk nekā pārējās pētījumā iekļautajās deviņās valstīs, tostarp Helsinkos, Stokholmā un Berlīnē, kur cilvēku ienākumi ir vidēji par trešdaļu lielāki nekā Rīgā.

Toties Rīgā ir Baltijā lētākais degvīns, kā arī dzeramais ūdens un tostermaize, liecina pētījuma dati.

Igauņu pētnieki norāda, ka viens no galvenajiem iemesliem, kas nosaka cenu atšķirības Eiropas valstu galvaspilsētās, ir atšķirības konkurējošo veikalu skaitā. Vēl viens faktors ir tas, ka lielākā tirgū ir iespējams attiecīgo produktu pārdot lētāk.

Cenu līmeni veido arī tādi faktori kā dzīves līmenis, pirktspēja, nodokļu sistēma, transporta izmaksas, energoresursu cenas, atbalsta līmenis lauku reģioniem.

Pētījums veikts no 2009.gada 30.novembra līdz 2.decembrim.