Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrniekam būs jāatlīdzina izdevumi par tiesas sprieduma izpildes atlikšanu

Saeima ceturtdien, 14.janvārī, pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja atbalstīja grozījumus likumā «Par dzīvojamo telpu īri», kas paredz tiesības par dzīvojamo telpu īri izīrētājam, izņemot gadījumus, kad izīrētājs ir pašvaldība vai valsts, pieprasīt no īrnieka izdevumu atlīdzību, kas tam radušies saistībā ar tiesas sprieduma izpildes atlikšanu un īrnieka uzturēšanos attiecīgajā dzīvojamā telpā.

Ja īrnieks apzināti neveic likumā paredzētās darbības palīdzības saņemšanai pašvaldībā vai nepamatoti novilcina palīdzības sniegšanas procesu, tiesas spriedums nododams izpildei.

Grozījumi likumā izstrādāti, lai novērstu situāciju, kad pašvaldībai jāsedz izīrētāja izdevumi un jāatlīdzina zaudējumi izīrētājam par laiku, kad maznodrošinātais īrnieks pēc likumīgā spēkā stājušās tiesas sprieduma par īres tiesisko attiecību izbeigšanu turpina uzturēties attiecīgajā dzīvojamā telpā sakarā ar tiesas sprieduma izpildes atlikšanu, līdz personu pašvaldība nodrošinās ar jaunu dzīvojamo platību, un jānodrošina ar dzīvojamo platību.