Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LMT Virslīgā startēs desmit komandas

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde šodien noteica LMT Virslīgas sezonas sākuma datumu un komandu skaitu, informē LFF preses sekretārs Mārtiņš Hartmanis.

Šīgada LMT Virslīgas sezona sāksies marta pēdējā nedēļas nogalē un tajā piedalīsies desmit komandas: SK «Liepājas Metalurgs», FK «Ventspils», Rīgas «Skonto», SIA «Jūrmala-VV», JFK «Olimps», Rēzeknes SK «Blāzma», Ventspils «Tranzīts», FK «Jelgava», FK «Jaunība» un Daugavpils «Daugava».

Klubiem būs iespēja izvēlēties pirmo kārtu iespējamo laika apstākļu dēļ aizvadīt Olimpiskajā sporta centrā uz mākslīgā seguma, vai arī savos mākslīgajos laukumos.

Tika uzklausīts jaunās komandas Daugavpils «Daugava» izpilddirektors Leonīds Šinders un tika atgādināts, ka ne Tamazs Pertia, ne Oļegs Gavrilovs šajā klubā nedrīkst ieņemt nekādus amatus. Pretējā gadījumā klubs riskē ar izslēgšanu no LMT Virslīgas un Tamazs Pertia - ar trenera licences zaudēšanu.

LFF valde bija vienisprātis, ka klubam no Daugavpils jāspēlē Virslīgā. Ņemot vērā to, ka klubs nopelnīja vietu LMT Virslīgā 2009. gadā, bet lūdza vietu Pirmajā līgā finansiālu apsvērumu dēļ, šā brīža kluba attīstības plānus, jauno bāzi, uzbūvēto stadionu, ieguldītos līdzekļus futbola attīstībā, kā arī domes un kluba lūgumu atjaunot tam vietu LMT Virslīgā, LFF valde pieņēma šādu pozitīvu lēmumu. Turklāt LMT Virslīgas pilnvaroto klubu sanāksmē pagājušā gada 14. oktobrī visi LMT Virslīgas klubi atbalstīja Daugavpils komandas dalību LMT Virslīgā.

LFF valde noteica, ka LFF Sacensību daļa līdz 1. februārim sagatavos LMT Virslīgas 2010. gada kalendāra un izspēles sistēmu variantus, no kuriem viens pēc tam tiks izvēlēts 2010. gada sezonai.

LFF valde apstiprināja LFF sastādīto budžetu 2010. gadam, kas salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir sastādīts ar aptuveni 30% ekonomiju. Kādā no nākamajām valdes sēdēm tiks skatīts LFF izveidotās un 100% īpašumā esošās «Futbola Aģentūras» budžets un attīstības plāni.

Tika apstiprināts LFF Tiesnešu komitejas jaunais sastāvs ar priekšsēdētāju Borisu Grigu un locekļiem: Vladimiru Ivušinu, Miķeli Rubeni, Ādolfu Supi, Sergeju Kuļikovu, kā arī nedaudz papildināts Tiesnešu komitejas nolikums jaunajā redakcijā. Paredzēts, ka Tiesnešu komiteja vadīs inspektoru darbību.

LFF valde uzklausīja LFF komercdirektoru Vladimiru Žuku par LFF attīstības projektiem, kā arī iespējamiem jauniem futbola stadioniem Rīgā.

LFF valde ieplānoja, ka uz nākamo valdes sēdi jaunās LFF Sporta tehniskās daļas vadītājs Igors Kļosovs sagatavos vienotu jaunatnes treneru apmācības programmu.