Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rimšēvičs: ar eiro nebūs tik vienkārši kā ar vilcienu uz Jūrmalu

Latvijas Bankas prezidens Ilmārs Rimšēvičs ceturtdien preses konferencē norādīja, ka ir gandarīts, ka valdība kopā ar sociālajiem partneriem gatava konkretizēt pagaidām deklaratīvo mērķi pāriet uz eiro 2014. gadā un likt pamatā konkrētu rīcības plānu.

Rimšēvičs gan norāda, ka eiro neesot burvju nūjiņa, kas atrisina visas problēmas. «Tas dod daudzus nenoliedzamus ieguvumus tautsaimniecībai, uzņēmumiem, iedzīvotājiem un tas ir arī ceļš, kas liek savest kārtībā budžetu un tautsaimniecību ilgtspējīgai attīstībai,» norāda LB prezidents.

Viņš uzsvēra, ka svarīgi ir apzināties, ka palaižot garām 2014. gadu, eiro ieviešanas iespēja Latvijai atkal atvirzītos nezināmā nākotnē. «Tas nebūs tik vienkārši kā ar vilcienu uz Jūrmalu - nokavēju vienu, kāpšu nākamajā, netikām 2014. gadā, mēģināsim 2015. vai 2016. ... Latvijas Bankas aprēķini liecina, ka 2013.-2014. gadā inflācijas pieaugs, arī ārējais parāds var palielināties, un līdz ar to eiro ieviešana var atvirzīties uz 2017.-2018. vai vēl tālākiem gadiem,» norāda Rimšēvičs. 

Valdība februārī plāno pieņemt lēmumu par eiro ieviešanas mērķa datumu