Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolās problēmu risināšanā varētu iesaistīt īpašus skolu policistus

Latvijas skolās dažādu problēmu risināšanā nākotnē varētu iesaistīt īpašus skolu policistus.

Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins ceturtdien, iepazīstinot ar pētījuma datiem par iedzīvotāju uzticību policijai, pastāstīja, ka policijai ir idejas, kā piesaistīt iedzīvotājus drošības īstenošanā.

Viena lieta, kas jau darbojas, ir policijas palīgi. Lai arī 2003.gadā policijas palīgu darbība tika pārtraukta, pašlaik šis institūts atkal tiek atjaunots.

Katrs, kas vēlas atbalstīt policijas darbu un veidot drošu vidi savā dzīvesvietā, var vērsties policijā un kļūt par policijas palīgu. Novados daudzi iedzīvotāji aktīvi izmanto šo sadarbības formu, piemēram, mednieki un makšķernieki, kas reidos palīdz cīņā pret malumedniecību.

Agrāk par palīgiem vēlējās kļūt ceļu policisti, bet tagad policija šādu praksi nevēloties ieviest, jo Voins uzsvēra, ka palīga apliecība nedrīkst būt par indulgenci, lai aizsegtu cilvēku pārkāpumus. Policijas vadība rūpīgi izvērtējot, vai ceļu policistam nepieciešams šāds palīgs.

Cita sadarbības forma ir policijas sadarbošanās ar nevalstiskajām organizācijām, piemēram, vecāku organizācijas, kas piedalās reidos, lai kontrolētu pusaudžu atpūtas vietas. Nevalstiskās organizācijas palīdzot policijai uz problēmām paskatīties no citas puses.

Vēl kāda sadarbības forma, ko policija plāno attīstīt, ir skolu policists. Pagaidām šī ideja ir tikai izmēģinājumprojekta līmenī, proti, tikai vienā Mārupes skolā darbojas īpašs likumsargs.

Nav gan runa par pašvaldības policistu, kurš uztur kārtību skolā, bet par Valsts policijas darbinieku, kurš, kontaktējoties ar vecākiem, mācībspēkiem un arī ar skolēniem, risina dažādas problēmas, kuras skolu vadība dažādu iemeslu dēļ, lai saglabātu prestižu, ne vienmēr publisko.

Nerisinot šādas problēmas, tās var samilzt un novest pat līdz kriminālprocesa sākšanai, norādīja Voins.

Viņš uzskata, ka šo izmēģinājumprojektu, kas notiek sadarbībā ar Mārupes pašvaldību, policija mēģinās pieejamo resursu ietvaros izmēģināt arī citās skolās. Tuvākais mērķis ir iemēģināt šādu metodi kādā Rīgas skolā.

Šādi skolu policisti esot ierasta prakse ārvalstīs.